Sport.pl

F1. Lewis Hamilton: Stewardzi? Wykonują pracę doskonale

Brytyjski kierowca McLarena Lewis Hamilton długo się zastanawiał nad odpowiedzią na pytanie o pracę stewardów podczas tegorocznego sezonu. Wcześniej kilka razy skrytykował ich za krzywdzące według niego decyzje. W ten weekend w Walencji kierowcy pojadą w GP Europy. Relacje na Sport.pl.
- Myślę, że wykonują świetną robotę. W tym sezonie jest więcej wyprzedzania, więc oczywiste jest, że jest też więcej incydentów i ich praca jest trudniejsza. To normalne - powiedział Brytyjczyk po dłuższym zastanowieniu.

Wcześniej nie wypowiadał się tak dyplomatycznie, gdy karano go za wypadki na torze. Podczas GP Monaco uczestniczył w incydencie z Pastorem Maldonaldo z Williamsa. W niedawnym GP Kanady wjechał w swojego kolegę z teamu Jensona Buttona.

- Skupiam się teraz wyłącznie na wyścigu. Nie zwracam uwagi na krytykę. Tak po prostu jest. Ludzie mają swoje zdanie. Jeśli wszystko idzie dobrze, mówi się dobre rzeczy. Gdy nie wszystko idzie po twojej myśli, mówisz złe rzeczy - powiedział kierowca.

Hamilton i Button to jedyni kierowcy poza Sebastianem Vettelem (Red Bull), którzy w tym roku wygrywali GP. Niemiec zwyciężył pięć razy.

Byłe gwiazdy F1 chwalą Witalija Pietrowa »


Więcej o: