Sport.pl

Siatkówka plażowa. Światowa elita od wtorku w Mysłowicach

PAP, gul
16.05.2011 , aktualizacja: 16.05.2011 16:14
A A A Drukuj
Najbardziej prestiżowe rozgrywki siatkówki na piasku zawitały do Polski. We wtorek w Mysłowicach ruszy World Tour siatkarek plażowych. W turnieju głównym wystąpią trzy polskie pary. Cztery kolejne zagrają w kwalifikacjach.
Mysłowickie kąpielisko "Słupna" będzie areną rywalizacji w ramach World Tour czwarty rok z rzędu, pomimo problemów finansowych miasta.

- Nie miałem wątpliwości, co do organizacji imprezy. Nie miałem natomiast zagwarantowanych środków w budżecie miasta. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe i zawody zostaną rozegrane - powiedział prezydent Mysłowic Edward Lasok, piastujący urząd od jesieni zeszłego roku.

Poprzednie władze miejskie zawarły wieloletnią umowę ze Światową Federacją Siatkówki (FIFB). - Za jej zerwanie zapłacilibyśmy karę w wysokości 123 tysięcy dolarów. I nie mielibyśmy nic w zamian. Więc zdecydowaliśmy - przy wsparciu Polskiego Związku Siatkówki - przygotować turniej. Jego budżet wynosi ok. miliona złotych - wyjaśnił Lasok.

- Obsada zawodów zapowiada się mocna. Do kwalifikacji zgłosiło się ponad 90 par. Będziemy się cieszyć z każdej wygranej. Myślę, że dwa, trzy zwycięstwa w turnieju głównym można będzie uznać za niezły wynik - stwierdził trener polskiej reprezentacji Michał Szczytowicz.

- Wciąż realny jest udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ale dziś musimy się skupić na najbliższych zawodach i zbliżających się mistrzostwach świata w Rzymie. Wystąpimy w Mysłowicach od razu w turnieju głównym, więc powinno być łatwiej - powiedziała Katarzyna Urban, grająca od lutego w parze z Karolią Sowałą. Wcześniej jej partnerką była Joanna Wiatr. - W sparingach z najlepszymi gramy "na styku". Teraz chodzi o to, by w meczach o stawkę taką dyspozycję powtórzyć, zachować chłodną głowę. Jeden dobry, wygrany mecz z silnymi rywalkami na pewno popchnie nas do przodu - dodała.

Oprócz pary Urban/Sowała w turnieju głównym zagrają Joanna Wiatr/Martyna Wardak i Daria Paszek/Renara Bekier, a w kwalifikacjach Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, Sylwia Pilarek/Aneta Gancarczyk, Agata Oleksy/Martyna Kozińska i Katarzyna Kociołek/Karolina Baran.

Program turnieju

wtorek - eliminacje krajowe do kwalifikacji

środa - turniej twalifikacyjny

czwartek - turniej główny

piątek - turniej główny

sobota - ćwierćfinały i półfinały

niedziela - mecz o trzecie miejsce i finał.

Werblińska wróci na decydujący mecz półfinału PlsuLigi kobiet tutaj »


Zobacz więcej na temat:

Brak komentarzy