Szmal najlepszy! Genialna druga połowa Lwów

20:9 wygrał drugą połowę Rhein-Neckar Löwen w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym z francuskim Montpellier. Dzięki temu Lwy z trójką Polaków Grzegorzem Tkaczykiem, Sławomirem Szmalem i Karolem Bieleckim awansowały do Final Four Ligi Mistrzów.

Rhein-Neckar Löwen stał przed niezwykle trudnym zadaniem. W pierwszym meczu po słabej grze przegrał we własnej hali z Francuzami 27:29. W rewanżu do przerwy Niemcy byli w jeszcze trudniejszej sytuacji, bo przegrywali 15:17. W drugiej połowie pokazali jednak prawdziwy charakter bijąc rywali aż 20:9 a całe spotkanie 35:26.

Świetnie spisywał się Sławomir Szmal, który został wybrany przez oficjalną stronę klubową najlepszym zawodnikiem w drużynie (wraz z Ivanem Cupiciem, Zarko Sesumem i Uwe Gensheimerem). Dobrze zagrali też pozostali Polacy: będący w wysokiej formie Grzegorz Tkaczyk zdobył cztery bramki i miał kilka firmowych asyst. A bombardier Karol Bielecki trafił trzy razy.

Z nawiązką zatem odrobili straty i dołączyli do pierwszej niemieckiej drużyny w Final Four - HSV Hamburg z braćmi Krzysztofem i Marcinem Lijewskimi.

mts

Montpellier Agglomeration HB - Rhein-Neckar Löwen 26:35 (17:15) W pierwszym meczu: 29:27 - Lwy w Final Four. Montpellier: Stochl, Robin - N. Karabatić 6, Bojinović 6 (2), Accambray 5, Dipanda, Guigou 5, L. Karabatić, Salou 3, Honrubia, Hammed, Hmam, Kavticnik 1, Joli. Rhein-Neckar Löwen: Szmal - Stefánsson 1, Sesum 6, Tkaczyk 4, Cupić 7, Gensheimer 10 (3), Gunnarsson 3, Schmid, Roggisch, Bielecki 3, Sigurdsson 1. Widzów: 9000.

Przebieg meczu - I połowa: 2:1 (5.), 6:4 (10.), 7:7 (14.), 11:8 (18.), 13:10 (21.), 14:11 (24.), 17:15; II połowa: 17:17 (33.), 18:19 (36.), 19:21 (39.), 21:24 (43.), 22:26 (45.), 23:28 (50.), 24:30 (53.), 25:33 (58.), 26:35.