Szmal świetny w I połowie, Tkaczyk po przerwie

Znakomita gra Sławomira Szmala w I połowie a po przerwie Grzegorza Tkaczyka nie pomogła Rhein-Neckar Löwen w przybliżeniu się do awansu do Final Four Ligi Mistrzów. Lwy przegrały z francuskim Montpellier 27:29 (12:9).

Bramkarz reprezentacji Polski, podobnie jak cały zespół zaczął średnio. Po siedemnastu minutach obronił trzy rzuty, ale w końcówce tej części bronił jak w transie. To właśnie dzięki Szmalowi, Francuzi mieli okres aż 12 minut bez gola!. Popularny Kasa obronił nawet sześć rzutów z rzędu, w tym kilka pojedynków sam na sam - m.in kontrę mistrza świata znakomitego Francuza (najlepszy lewoskrzydłowy mistrzostw świata w Chorwacji i Szwecji) - Michaela Guigou. Szmal w I połowie bronił na znakomitej 50 procentowej skuteczności - 9/18. Kilka razy kibice gospodarzy głośno skandowali jego nazwisko.

Rolę lidera drużyny przejął po nim po przerwie Grzegorz Tkaczyk (6 goli w meczu). Reprezentant Polski po słabym początku, odbudował się i grał to co najlepiej potrafi. Drugą połowę zaczął od pięknej indywidualnej akcji, potem miał przechwyt, po którym zdobył bramkę. Do końca meczu trafił jeszcze cztery razy i miał dwie asysty. A ozdobą spotkania było jego trafienie z biodra z 10 metrów w okienko bramki gości.

Popisy Polaków nie pomogły Rhein-Neckar Löwen. Lwy zagrały słabo, zwłaszcza w drugiej połowie. Źle funkcjonowała obrona, nie było współpracy z bramkarzami (Szmal często był już pokonywany w sytuacjach sam na sam) a w ataku mogli liczyć praktycznie tylko na Tkaczyka i leworęcznego rozgrywającego - Michaela Mullera.

Nie pomógł trzeci Polak - Karol Bielecki. Zdobył jedną bramkę na cztery próby i miał stratę.