Sport.pl

Piłka ręczna. Powołanie dla Karola Bieleckiego

Kolejny krok w sportowej batalii gwiazdy reprezentacji Polski Karola Bieleckiego. Znów może zagrać w biało-czerwonych barwach! Został powołany przez Bogdana Wentę na eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy Serbia 2012.
Gdy 11 czerwca na meczu Polska - Chorwacja w Kielcach w pechowym starciu z Jospiem Valcicem stracił oko jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Choć niewielu dawało mu szanse, błyskawicznie wrócił do sportu. Od początku nie daje sobie taryfy ulgowej. I już w pierwszym ligowym meczów jego Rhein-Neckar Löwen był liderem ataku "Lwów" rzucając aż 11 bramek Frisch auf Göppingen.

Dalsze kroki planuje ostrożnie. Na razie ma tylko przyjechać na zgrupowanie reprezentacji. Bo zanim podejmie ostateczną decyzję na temat dalszych występów w biało-czerwonych barwach chce porozmawiać z trenerem Wentą. - Szczerze musimy sobie ustalić w jakim stopniu byłbym potrzebny kadrze. Mowa tylko i wyłącznie o aspektach sportowych - mówi "Kola".

Sam nie chce nic przesądzać. - Z jednej strony chciałbym, bo spędziłem w kadrze wiele wspaniałych chwil. A gra z orzełkiem na piersi zawsze była dla mnie zaszczytem. Z drugiej strony głowa mówi, ze może lepiej odpuścić. Trochę zdrowia przecież straciłem - dodaje.

Wśród powołanych na mecze eliminacji Euro z Ukrainą (28 października w Warszawie) i trzy dni później na wyjeździe z Portugalią znalazł się też kapitan zespołu narodowego, klubowy kolega Bieleckiego - Grzegorz Tkaczyk. On wraca do kadry po ponad dwóch latach przerwy. Po olimpiadzie w Pekinie z powodów prywatnych zdecydował się na bezterminową przerwę. W jej trakcie też miał pecha, bo często był kontuzjowany. Ale w tym sezonie jest już w pełni sił i stanowi o sile niemieckiej drużyny (jest drugim strzelcem "Lwów").


Kadra na mecze z Ukrainą i Portugalią


Bramkarze: Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Löwen), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy).

Skrzydłowi: Mateusz Jachlewski i Patryk Kuchczyński (obaj Vive Targi Kielce), Bartłomiej Tomczak (Zagłębie Lubin), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lubbecke), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn).

Rozgrywający: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Mariusz Jurasik (wszyscy Vive Targi Kielce), Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk (obaj Rhein-Neckar Löwen), Krzysztof Lijewski i Marcin Lijewski (obaj HSV Hamburg), Bartłomiej Jaszka (Füsche Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Renovalia Ciudad Real).

Kołowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (Magdeburg), Artur Siódmiak (TuS N-Lubbecke), Kamil Syprzak (Wisła Płock).

Duński trener podał skład polskiej kadry »


Więcej o: