Sport.pl

F1. Pechowy trening Lewisa Hamiltona

Były mistrz świata F1, Lewis Hamilton, dwóch pierwszych treningów przed GP Japonii nie może zaliczyć do udanych. Pierwszą sesję skończył na ścianie z opon, większość drugiej spędził a boksie, czekając na naprawę bolidu.
Zobacz wypadek Hamiltona na treningu przed GP Japonii na Zczuba tv >

Podczas pierwszej sesji treningowej Brytyjczyk uległ wypadkowi. Wchodząc w zakręt, Hamilton stracił panowanie nad bolidem i wypadł z toru. Uderzenie było na tyle silne, że od samochodu Mc Larena odpadło lewe przednie koło.

W drugiej sesji treningowej były mistrz świata pojawił się na torze dopiero na 7 minut przed końcem. Większość czasu przeznaczonego na dopracowanie ustawień bolidu Hamilotn spędził w boksie, gdzie mechanicy uwijali się jak w ukropie, żeby naprawić samochód 25 - latka. Najlepszy przejazd okrążenia na torze Suzuka, dał mu trzynastą lokatę.

Robert Kubica po raz drugi wykręcił trzeci czas, tym razem plasując się tuż za dubletem Red Bulla. W sobotę o godzinie 7 rano czasu polskiego rozpoczną się kwalifikacje do GP Japonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl.


Trzecie miejsce Roberta Kubicy


Więcej o: