Sport.pl

F1. Kimi Raikkonen jednak w Mercedesie?

Wszystko wskazuje na to, że Kimi Raikkonen powróci do ścigania się w Formule 1. Zakontraktowaniem Fina w sezonie 2011 poważnie zainteresowane są Renault i Mercedes. - Mam nadzieję, że Kimi wróci, bo byłaby to dobra rzecz dla Formuły 1 - mówi szef tego drugiego zespołu Norbert Haug. W Mercedesie Raikkonen może zastąpić samego Michaela Schmachera.
Jak zauważa "Bleacher Report", ostatnie GP Wielkiej Brytanii przyniosło dwie przesłanki, wskazujące na możliwość powrotu Kimi Raikkonena do F1 w teamie Mercedesa. Pierwszą z nich jest wypowiedź Jackie Stewarta. - Pytanie brzmi: czy Michael będzie jeździł kolejny rok? Uważam, że skończy karierę po sezonie - powiedział legendarny kierowca F1. Powrót Schumachera jest jednym z największych rozczarowań tego sezonu F1. Siedmiokrotny mistrz F1 w dziesięciu startach zdobył zaledwie 36 punktów, podczas gdy jego partner z zespołu Nico Rosberg aż 90.

Drugą przesłanką jest potwierdzenie przez Norberta Hauga, że złożył niedawno wizytę Raikkonenowi. Informację taką podały fińskie media. - Jestem w kontakcie z Kimim jako jego przyjacielem - potwierdził boss Mercedesa. - Kimi sam podejmie decyzję, ale ja mam nadzieję, że wróci, bo byłaby to dobra rzecz dla Formuły 1 - dodał Haug.

Po odejściu z Ferrari Raikkonen rywalizuje w rajdowych mistrzostwach świata w barwach Citroen Junior Team.

Raikkonen jest też kandydatem do jazdy w Renault »


Więcej o: