RPA 2010. Buffon zmieniony w przerwie. Odnowiła się kontuzja?

Gianluigi Buffon nie wyszedł z szatni na drugą połowę meczu z Paragwajem. W bramce zmienił go Federico Marchetti. Według włoskich mediów bramkarzowi Juventusu Turyn odnowiła się kontuzja.

Wszystko o meczu Włochy - Paragwaj ?

Od 39. minuty Włosi przegrywali 0:1 po bramce Antolina Alcaraza. W 63. minucie wyrównał De Rossi.

Jak na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji o tym, co się stało Buffonowi. Według pierwszych doniesień włoskich mediów bramkarzowi Juventusu Turyn odnowiła się kontuzja nerwu kulszowego, największego nerwu ludzkiego ciała. Agencja AFP donosiła o problemie z kręgosłupem i te informacje po meczu potwierdził trener Marcello Lippi. - Czy zagra w kolejnym meczu? Wszystko w rękach lekarzy - powiedział tuż po zakończonym remisem 1:1 spotkaniu z Paragwajem Lippi.

Jak przypomina "La Republica" bramkarz w przeszłości przez swoje liczne kontuzje pleców i kolan opuścił wiele meczów. W 2000 roku nie zagrał na Euro, bo złamał rękę.

Podczas mistrzostw świata w 2006 roku Buffon był w kapitalnej formie i był jednym z najważniejszych zawodników mistrzowskiej drużyny.

Zobacz stronę Gianluigiego Buffona na Sport.pl ?