MŚ 2010. Kontuzja Arjena Robbena w meczu przeciwko reprezentacji Węgier

W sobotnim, towarzyskim meczu piłkarskim Holandia rozbiła Węgrów 6:1. Smak zwycięstwa psuje zawodnikom Oranje groźnie wyglądająca kontuzja Arjena Robbena, który dwie minuty przed końcem widowiska musiał zejść boiska. Zawodnik nie poleci do RPA z całą kadrą, ale może mimo to wystąpić na mundialu.

Zobacz skrót meczu na Zczuba.tv ?

Do momentu zejścia z murawy piłkarz Bayernu grał fantastyczne zawody. Robben wszedł na boisko na początku drugiej odsłony spotkania i dwukrotnie pokonał bramkarza rywala. Gwiazda Holendrów dokonała tego na przestrzeni zaledwie 14 minut - w 64. oraz 78. minucie meczu.

W 88. minucie spotkania Robben opuścił boisko kulejąc. Wcześniej po nieudanym podaniu do kolegi Holender złapał się kurczowo za łydkę i nie był w stanie kontynuować gry. Po meczu zdecydowano, że Robben nie poleci z całą kadrą do RPA. W niedzielę przejdzie szczegółowe badania, po których będzie wiadomo, czy wystąpi na mundialu.

Przeczytaj relację z meczu Holandia - Węgry ?