MŚ 2010. Wybrzeże Kości Słoniowej - Paragwaj 2:2 w sparingu

Wybrzeże Kości Słoniowej zmarnowało w niedzielnym sparingu przed mundialem w RPA dwubramkowe prowadzenie. Paragwaj zepsuł debiut Svena-Gorana Erikssona w ekipie WKS

Didier Drogba strzelił pierwszą bramkę w 54 min. z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i zmyliła Justo Villara.

Rezerwowy Soulemayne Bamba podwyższył z woleja 20 min. później na 2:0 po dobrym krosie.

Już minutę później bramkę kontaktową potężnym strzałem zdobył jednak zmiennik w ekipie Paragwaju, Lucas Barrios.

Minutę przed końcem meczu Aureliano Torres uderzał z rzutu wolnego. Piłka zmyliła bramkarza, wpadając do siatki dzięki rykoszetowi.

Eriksson na dwóch ostatnich mundialach doprowadził reprezentację Anglii do ćwierćfinałów. W marcu został zatrudniony przez Wybrzeże Kości Słoniowej.