Sport.pl

Ekstraklasa. Smuda przed Legia - Wisła: Gospodarze mistrzem? A gdzie tam!

PRZEGLĄD PRASY. - Legia mistrzem? Nie ma takiej możliwości, mogą ugrać trzecie miejsce. Największymi nadziejami drużyn są dziś Rybus i Małecki - mówi w rozmowie z 'Super Expressem' selekcjoner kadry Franciszek Smuda. Relacja na żywo z hitu Ekstraklasy od 16.00 na Sport.pl
Rok temu przeciętna Wisła grała ze słabą Legią o tytuł. W tym sezonie oba zespoły są jeszcze słabsze, ale krakowianie mogą jeszcze obronić mistrzostwo. Wicemistrz z Warszawy może tylko uratować się od kompromitacji. O meczu wypowiada się na łamach 'Super Expressu' selekcjoner kadry Franciszek Smudy. Dziennikarze zapytali go, czy wierzy, że Legia ma jeszcze szansę na tytuł, odpowiedział:

- A gdzie tam! Nie ma takiej możliwości, straty są zbyt duże. Moim zdaniem jedyne, co może ugrać Legia, to trzecie miejsce, ostatnie dające grę w pucharach - mówi selekcjoner.

Franciszek Smudy dodaje, że Wisła też nie jest w komfortowej sytuacji, ponieważ presja ciążąca na aktualnym mistrzu Polski jest wielka. Trener kadry zauważa, że nikt do końca nie wie, co dzieje się z Pawłem Brożkiem.

-Musi zacząć drugie piłkarskie życie. Największymi atutami obu drużyn będą Maciej Rybus i Patryk Małecki, w nich nadzieja.

Zapytany o swój typ na wyniki meczu Smuda odpowiedział, że może on zakończyć się najgorszym wynikiem dla obu drużyn 'czyli remisem'.