Sport.pl

MŚ2010. Fabio Cannavaro zakończy reprezentacyjną karierę po mistrzostwach

Kapitan reprezentacji Włoch Fabio Cannavaro twierdzi, że po zakończeniu mistrzostw świata w RPA nie będzie kontynuował reprezentacyjnej kariery. Zażartował, że większość fanów uważa , iż już w tej chwili jest za stary by grać .
36-letni środkowy obrońca , który ma na koncie 132 występy w barwach narodowych i jest pod tym względem jest rekordzistą Włoch, poprowadził swą reprezentację do triumfu 4 lata temu oraz był graczem roku FIFA w roku 2006. Jego forma gwałtownie spadła po powrocie do Juventusu w obecnym sezonie, ale trener Marcello Lippi powołał go ponownie.

- Już teraz ludzie mówią, że jestem za stary , to wyobraźcie sobie co powiedzą w sierpniu - powiedział reporterom w środę spytany czy będzie chciał odejść po zakończeniu trwających od 11 czerwca do 11 lipca mistrzostw.

Cannavaro powiedział to po dwudniowej sesji treningowej reprezentacji Włoch przed mistrzostwami świata. Były gracz Realu Madryt chociaż ponownie zagra w reprezentacji to jednak tegoroczne mistrzostwa będą jego ostatnimi, ponieważ nie jest znana jego przyszłość klubowa. Cannavaro sugerował , że odszedłby z kadry po EURO 2008, gdyby nie opuścił go z powodu kontuzji.

Więcej o: