8. kolejka ligi polskiej: remisy Legii i Wisły

W świąteczną sobotę dwa zespoły walczące o mistrzostwo Polski - Legia i Wisła - zgubiły punkty. O krok od sensacji było w Katowicach, gdzie Legia wyrównała dopiero w 85 minucie.

Legia fantastycznie rozpoczęła mecz w Katowicach. Najpierw Kucharski (12. min), a po nim Sylwester Czereszewski (30.) zdobyli gole i lider z Warszawy prowadził 2:0.

Potem jednak GKS zadziwiał ambicją, a Legia wyraźnie zlekceważyła rywali. Jeszcze przed przerwą gola zdobył Sznaucner, a w drugiej połowie Świerczewski z karnego i niezawodny ostatnio Krzysztof Gajtkowski.

Dopiero kilka minut przed końcem przed porażką Legię uratował Stanko Svitlica, który 5 minut wcześniej wszedł na boisko.

W Krakowie Wisła prowadziła z Odrą po rzucie karnym wykonanym przez Macieja Żurawskiego. jednak potem kilka okazji mieli goście, a jedną z nich wykorzystał Łukasz Sosin.

W Warszawie po bardzo słabym meczu Polonia zremisowała z Ruchem 0:0. W I połowie karnego dla Ruchu nie wykorzystał Jan Woś. Najlepszym piłkarzem meczu był bramkarz Polonii Andrzej Krzyształowicz.

We Wronkach Amica odrobiła dwa punkty do prowadzącej Legii i umocniła się na drugim miejscu. Wszystko dzięki pokonaniu Pogoni 1:0.

WYNIKI: GRUPA MISTRZOWSKA

GKS Katowice - Legia Warszawa 3:3 (1:2).

Bramki: dla GKS - Mirosław Sznaucner (34), Marek Świerczewski (52-karny), Krzysztof Gajtkowski (73-głową), dla Legii - Cezary Kucharski (12), Sylwester Czereszewski (30), Stanko Svitlica (83).

Żółte kartki: Mariusz Muszalik (GKS), Siergiej Omeliańczuk, Bartosz Karwan (Legia). Sędziował Zbigniew Marczyk (Piła). Widzów 6000.

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 0:0.

Żółte kartki: Andrzej Krzyształowicz, Marcin Kuś, Maciej Scherfchen (Polonia), Jan Woś, Łukasz Surma (Ruch).

Sędziował Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów ponad 2500.

Wisła Kraków - Odra Wodzisław 1:1 (1:0).

Bramki: dla Wisły - Maciej Żurawski (29-karny), dla Odry - Łukasz Sosin (70-karny).

Żółte kartki: Artur Sarnat (Wisła), Ariel Jakubowski, Paweł Sibik (Odra). Sędziował Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). Widzów 9000.

Amica Wronki - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0).

Bramka: Grzegorz Król (88).

Żółte kartki: Dariusz Gęsior, Tomasz Dawidowski (Amica), Dariusz Dźwigała (Pogoń).

Sędziował Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów 4000.

Tabela (mecze rozegrane; zwycięstwa; remisy; porażki; bramki zdobyte; bramki stracone; punkty):

GRUPA SPADKOWA:

Zagłębie Lubin - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:0 (0:0).

Bramka: Ireneusz Kowalski (61). Żółte kartki: Robert Bubnowicz, Grzegorz Niciński (Zagłębie), Andrzej Janeczek, Igor Kozioł (Groclin).

Sędziował Tomasz Pacuda (Częstochowa). Widzów 2000.

Górnik Zabrze - Stomil Olsztyn 4:0 (0:0).

Bramki: Piotr Gierczak - dwie (75, 80), Andrzej Niedzielan (48), Sebastian Olszar (90).

Żółte kartki: Jacek Wiśniewski (Górnik), Artur Januszewski (Stomil). Sędziował Jacek Granat (Warszawa). Widzów 4445.

KSZO Ostrowiec - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0).

Bramki: Wojciech Małocha (20-głową), Jacek Maciorowski (30-samobójcza), Piotr Cetnarowicz (85), dla Śląska - Marcin Wasilewski (75-głową).

Żółte kartki: Tadeusz Krawiec (KSZO), Rafał Naskręt, Krzysztof Szewczyk, Jacek Maciorowski (Śląsk).

Czerwona kartka: Piotr Jawny (Śląsk) w 83 min za rozmyślny faul.

Sędziował Mirosław Ryszka (Warszawa). Widzów 5000.

RKS Radomsko - Widzew Łódź 1:0 (1:0).

Bramka: Dawid Banaczek (45- głową).

Żółte kartki: Marcin Nowak (RKS), Tomas Żwirgżdauskas (Widzew). Sędziował Ryszard Wójcik (Opole). Widzów 6000.

Tabela: (mecze rozegrane; zwycięstwa; remisy; porażki; bramki zdobyte; bramki stracone; punkty):

1. Zagłębie Lubin 8 3 5 0 10-7 23

2. Górnik Zabrze 8 4 3 1 13-6 21

3. RKS Radomsko 8 3 4 1 10-8 21

4. Widzew Łódź 8 3 4 1 9-5 19

5. KSZO Ostrowiec 8 2 3 3 10-12 17

6. Groclin Dyskobolia 8 2 1 5 8-10 15

7. Stomil Olsztyn 8 1 6 1 5-8 14

8. Śląsk Wrocław 8 0 2 6 5-14 11