NBA. Dominator Howard nie dał szans Hawks

Orlando Magic rozbili Atlantę Hawks 104:86 i powrócili na pierwsze miejsce w Southeast Division. Liderem Magic był Dwight Howard, który rzucił 31 punktów i miał 19 zbiórek. Marcin Gortat w zdobył cztery punkty.

Gortat zagrał tylko siedem minut, ale był bardzo efektywny. Rzucił cztery punkty, oba kosze zdobył po dwójkowych zagraniach z Jasonem Williamsem. Pod koszem świetnie grał w obronie. W piątej minucie dwukrotnie w jednej akcji zbierał piłkę w ataku po niecelnych rzutach J.J. Reddicka - kibicom w Amway Arena podobała się agresywna postawa Gortata na deskach. Polak nie dostał wielu minut, bo z Hawks fenomenalnie grał Dwight Howard.

Lider Magic zdominował strefę podkoszową. Hakws nie mieli pomysłu jak go zatrzymać. Howard w całym meczu rzucił 31 punktów, miał 19 zbiórek. Grający przeciwko niemu Al. Horford, Zaza Pachulia i Jason Collison w sumie zdobyli sześć punktów i mieli 11 zbiórek. Środkowy Magic poprowadził swoją drużynę do trzeciego zwycięstwa w tym sezonie nad Hawks, dzięki któremu drużyna z Florydy wróciła na pierwsze miejsce w Southeast Division i jest już druga w konferencji wschodniej, za Cleveland Cavaliers. Hawks spadli na czwarte miejsce.

- Na razie pokazujemy tylko odrobinę tego, na co nas stać. Musimy jeszcze poskładać naszą grę i będziemy na dobrej drodze - mówił najlepszy gracz meczu, Howard.

Dobry mecz z Hawks zagrali Rashard Lewis (17 punktów) i rezerwowy Ryan Anderson (16 punktów). W Hawks najskuteczniejsi byli Joe Johnson i Jamal Crawford - obaj zdobyli po 19 punktów.

Mecz był wyrównany do połowy trzeciej kwarty. Wtedy Howard pociągnął grę Magic, którzy rzucili 16 punktów z rzędu tracąc tylko dwa i odskoczyli na osiemnaście punktów (76:54). W czwartej kwarcie Hawks na moment zmniejszyli straty do dziewięciu punktów (81:72), ale potem maszyna Magic wrzuciła drugi bieg i kontrolowała mecz do końca.

W niedzielę Magic zagrają na wyjeździe z Detroit Pistons, z którymi w tym sezonie raz przegrali (80:85 w Detroit) i raz wygrali (110:102 w Orlando).