Sport.pl

Piłka nożna. FIFA rozważa wprowadzenie kamer wideo

Prezydent FIFA Sepp Blatter oświadczył, że światowa federacja piłkarska może wprowadzić kamery wideo, które rejestrowałyby czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Szwajcar zaznaczył jednak, że stanie się to tylko jeśli system gwarantowałby efektywność i na pewno nie zostanie to uczynione już podczas Mistrzostw Świata w 2010 roku.
Wcześniej Blatter kwestionował wprowadzenie jakiejkolwiek technologii lub powtórek wideo, które miałyby pomóc sędziemu w decyzji, czy padła bramka. Teraz jednak wyznał gazecie "SonntagsBlick", że kwestia ta zostanie przedyskutowana przez Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB). Jest to organ FIFA zajmujący się tworzeniem oraz nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną oraz futsal.

- Nie jestem całkowicie przeciwko temu. Jeśli technologia będzie gotowa do przyjęcia, to jestem skłonny ją zaakceptować - powiedział Blatter.

Czołowi urzędnicy FIFA twierdzą jednak, że zatrzymywanie meczu w celu obejrzenia powtórki przez sędziego, może hamować płynność gry. W związku z tym Blatter jest przeciwko futbolowi, który straciłby "swoją ludzką twarz".

- Jeśli bezpieczeństwo systemu byłoby zagwarantowane, wprowadzimy tę technologię. Ale na pewno nie będzie to gotowe na Mistrzostwa Świata w 2010 roku - dodał Szwajcar. - Nie będziemy robić na tej imprezie żadnych eksperymentów, także z dodatkowymi sędziami - zakończył.

Bilety na mundial tanie jak nigdy - zainteresowanie także »


Więcej o: