Sport.pl

Boks. Andrzej Gołota odwiedzi w areszcie Artura Szpilkę

Dzięki uprzejmości dyrektora Aresztu Śledczego Kraków przebywający w Polsce Andrzej Gołota będzie mógł odwiedzić osadzonego w zakładzie karnym utalentowanego pięściarza młodego pokolenia Artura Szpilkę. Popularny "Szpila" odsiaduje obecnie karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce przed trzema laty.
Goota już nie pierwszy raz interesuje się losem Szpilki. W październiku ubiegłego roku, gdy łódzka policja zatrzymała "Szpilę" w przeddzień gali "Polsat Boxing Night", gdzie zmierzyć miał się z Wojciechem Bartnikem, Gołota wraz ze swoją małżonką Mariolą próbowali interweniować w sprawie 20-latka z Wieliczki.

- Doceniamy gest Andrzeja i mamy nadzieję, że ta wizyta doda sił i dużo pozytywnej energii Arturowi - powiedział promotor Szpilki Andrzej Wasilewski.

Andrzej Gołota przyleciał do Polski wraz z kierowaną przez swojego trenera Sama Colonnę ekipą amerykańskich pięściarzy-amatorów, którzy w dniach 16 i 19 stycznia, kolejno w Knurowie i Gliwicach, rozegrają z reprezentacją Polski dwa mecze towarzyskie.

Tak trenuje Andrzej Gołota!
Specjalny serwis o boksie. Sprawdź portal Bokser.org >


Więcej o: