Puchar Anglii. Asysta Rasiaka w meczu z Liverpoolem

W meczu Pucharu Anglii Reading Grzegorza Rasiaka podejmował słynny FC Liverpool. Polak grał od początku spotkania, a w 23. min zaliczył asystę przy bramce Churcha. Reading zremisował z Liverpoolem 1:1 i tym samym na Anfield Road odbędzie się mecz rewanżowy.

Bardzo dobry mecz w barwach Reading rozegrał Grzegorz Rasiak. Polak radził sobie w ataku angielskiego zespołu, kilka razy świetnie dryblował, a nawet cofał się do środkowej linii boiska i próbował rozgrywać.

W 23.minucie spotkania zaliczył kapitalną asystę przy bramce Churcha, kiedy to wygarnął piłkę tuż spod końcowej linii boiska.

Liverpool odpowiedział w 36. minucie meczu, a wyrównanie dał im Steven Gerard. Mimo wielu szans z obu stron wynik nie uległ zmianie i rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane na Anfield Road.

II połowa

90 + 3 min Koniec meczu! Będzie rewanż na Anfield

90 min + 1 Torres strzela głową i piłka o centymetry mija poprzeczkę bramki Reading. Było bardzo blisko.

90 min Gerard blisko znalezienia się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Reading. Sędzia doliczył pięć minut.

82 min Gra utknęła w środku boisku. Wcześniej szansę miał Rasiak, ale jego strzał głową był za słaby i w dodatku bardzo niecelny.

75 min "The Reds" zaczynają osiągać minimalną przewagę. Pod bramką Liverpoolu szaleje Insua

67 min Okres spokojniejszej gry. Schodzi N'Gog, a na boisku pojawiał się Aquilani.

54 min Strzał zza pola karnego na bramkę Pepe Reiny. Hiszpan wyciągnięty jak struna paruje piłkę w bok. Uderzał Sigurdsson.

47 min Zaczęli. Bardzo wysokie krycie piłkarzy Reading.

I połowa

Koniec pierwszej połowy . Na razie wynik jest niespodzianką. Bardzo dobry mecz Grzegorza Rasiaka. Polak nie tylko radzi sobie w polu karnym Liverpoolu, ale często wraca się po piłkę i próbuje rozgrywać.

42 min Kapitalna interwencja Federiciego w sytuacji sam na sam z Torresem.

39 min Świetna akcja Rasiaka. Minął dryblingiem dwóch piłkarzy Liverpoolu i próbował wrzucić piłkę w pole karne. Wywalczył rzut rożny

36 min Gol dla Liverpoolu. Z 20. metra piłkę w pole karne wrzucał Steven Gerard. Tam czekał już Torres, który nie trafił w piłkę. Ta odbiła się przed bramkarzem Reading i wpadła do siatki.

30 min Liverpool bliski wyrównania. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Kuyt, a Torres był bliski zdobycia bramki głową. Okres lepszej gry "The Reds".

23 min Goooool dla Reading! Wysokie dośrodkowanie zespołu Reading. Grzegorz Rasiak wyciągnął piłkę z samej linii końcowej boiska i zgrał ją świetnie wprost na nogę Churcha. Ten wpakował futbolówkę do bramki Reiny. 1:0 dla Reading! <

19 min Kontra Liverpoolu. Kuyt podaje po ziemi do N'Goga. Piłka po jego uderzeniu o centymetry mija lewy słupek bramki Federiciego.

17 min Błąd arbitra? Federici interweniował za polem karnym i dotknął piłkę ręką daleko poza obrębem dozwolonym przez przepisy. Sędzia odgwizdał tylko rzut wolny. Steven Gerard uderzył w mur.

15 min. Liverpool w tarapatach! Rasiak był bliski zdobycia bramki. Pepe Reina piąstkował, kiedy Polak już miał uderzyć piłkę głową. Sędzia odgwizdał faul, a kilka sekund później piłka wpadła do bramki Liverpoolu. To nie jest spacerek dla "The Reds"

10 min Reading na razie ambitnie. Gospodarze próbują zagrywać wysokie piłki - to znak, że liczą na wzrost Rasiaka.

3 min Reading zaczęło z animuszem. Polak już po kilkudziesięciu sekundach meczu próbował przyjmować piłkę w polu karnym, jednak był dobrze pilnowany przed dwójkę obrońców Liverpoolu

Składy :

Liverpool: Reina, Darby, Skrtel, Carragher, Insua, Kuyt, Lucas, Gerrard, Aurelio, Torres, Ngog. Na ławce: Cavalieri, Aquilani, Benayoun, Kyrgiakos, Babel, Spearing, Degen.

Reading: Federici, Gunnarsson, Mills, Ingimarsson, Bertrand, McAnuff, Cisse, Karacan, Sigurdsson, Church, Rasiak. Na ławce Hamer, Tabb, Long, Kebe, Robson-Kanu, Pearce, Howard.