Ćwierćfinał Pucharu Polski. Skra wygrała i odpadła

Skra Bełchatów odpadła z siatkarskiego Pucharu Polski. Mistrzowie Polski wprawdzie wygrali z Resovią Rzeszów 3:1, ale pierwsze spotkanie przegrali 0:3.

Tylko jednego wygranego seta potrzebowała Resovia by wyeliminować Skrę. Pierwsze spotkanie siatkarze z Rzeszowa wygrali trzy zero. "Kropkę na i" w rewanżowym meczu Resovia postawiła już w drugiej partii, później Skra walczyła już tylko o honor.

Relacja na żywo

IV set:

Koniec O awansie zadecydował jeden set. Tylko tego potrzebowała Resovia, żeby sprawić sensację. Udało się.

15.39 Z boiska wieje nudą. Skra prowadzi pięcioma punktami, wszystko wskazuje na to że nie będzie tie-breaka. Wlazły ćwiczy precyzję ataku.

15.32 Do atakowania wziął się też Michał Bąkiewicz. Zdobywa dwa kolejne punkty.

15.30 Skra chce chyba szybko zakończyć ten mecz. Na boisku pozostaje większość kluczowych graczy i po ataku Novotnego bełchatowianie prowadzą 8:5.

III set:

15.21 Już piąta piłka setowa. W końcu udana. Skra wychodzi na prowadzenie 2:1.

15.18 Resovia broni dwie piłki setowe. Nawrocki do swoich zawodników: Nie trenujmy teraz niechlujstwa!

15.16 Znów zacięta końcówka, ale emocje, co zrozumiałe, mniejsze. Piłka setowa dla Skry, 24:21

15.12 Na boisko wyszli młodzi: Grzegorz Kosok i Mateusz Mika, ale Resovia ambitnie zdobywa kolejne punkty. Nie ustaje też publiczność, która dopinguje swój zespół.

15.06 Kolejne zmiany w Resovii, ale Skra nie odskakuje na więcej niż dwa punkty.

15.03 Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Skry 8:6.

15.59 Toczy się gra "punkt za punkt". Zaczynają wchodzić gracze rezerwowi.

15.55 Od tej pory mecz na pewno sporo straci ze swojego dramatyzmu. Resovia wygrała pierwszy mecz 3:0 i set wygrany w Bełchatowie daje jej awans. Czy powalczy o wygranie całego spotkania?

II set:

15.53 Resovia wygrywa 25:21 i jest w półfinale Pucharu Polski! Kibice w Bełchatowie skandują "Złodzieje" nawiązując do kontrowersyjnych decyzji sędziów. Dwukrotnie w sytuacji spornej przyznali oni punkty graczom z Rzeszowa.

15.52 Wika z drugiej linii! Kurek wraca za Bąkiewicza i piłka setowa.

15.51 As Oivonena! Ale znów tylko punkt przewagi.

15.50 Kolejna kontra, ale Wlazły w aut, ponad blokiem.

15.49 Czwarty punkt z rzędu dla Skry. Serwował Falasca a po kontrze punkt zdobył Możdżonek.

15.47 Wlazły przedarł się przez blok! Już tylko dwa punkty!

15.44 Już pięć punktów przewagi dla graczy z Rzeszowa! trener Nawrocki: Nie może nam zadrżeć ręka, tylko to nam pozostało!

15.40 Kurek wreszcie skuteczny, ale Resovia znów ma cztery punkty przewagi. Czy w tym secie im się uda?

15.37 Akhrem zdobywa punkt na pojedynczym bloku! Po chwili zalicza kolejnego asa! Trener Nawrocki bierze czas.

15.35 W zespole z Bełchatowa wcześniej niż w zeszłym secie pojawił się na boisku Falasca. W Resovii grę ciągną Akhrem i Oivonen, świetnie broni Ignaczak.

15.30 Rzeszowianie szybko odrabiają straty. 7:7, po atakach Wiki i Oivonena.

15.26 Pierwsze trzy punkty dla Skry. Szaleje Novotny i skra utrzymuje przewagę.

15.23 Resovia grała porywająco ale nie wykorzystała swojej szansy i seta wygrała Skra. Czy drużyna z Rzeszowa podniesie się po dramatycznym pierwszym secie?

I set:

15.19 Wlazły i jeszcze raz Wlazły! Skra wygrywa pierwszego seta!

15.18 Atak Akrema i piłka setowa. Wlazły nieudanie ale Kurek zdobywa 23 punkt. Po chwili as Falasci i remis!

15.15 Myli się Oivanen i Skra znów doskakuje na dwa punkty. Kapitalna plasowana piłka Wlazłego!

15.13 Fantastycznie serwujeją gracze z Rzeszowa! Akhrem znów zagrał asa, i Resovia powiększa przewagę. Skra zdaje się momentami byćbezradna.

15.09 Czas dla Resovii. Skra powoli goni - Novotny przebił się przez potrójny blok, obudził się Bartosz Kurek.

15.05 Skra musi podjąć ryzyko. Druga przerwa techniczna, 16:12 dla Resovii. sensacja jest blisko.

15.04 Gracze Resovii serwują ryzykownie i grają z polotem. Im wystarczy wygrać jednego seta.

15.02 Mikko Oivonen świetnie serwuje i pewnie atakuje. Resovia wygrywa 13:9 i trener Nawrocki wziął drugi czas.

14.59 Resovia stara się atakować przez stronę gdzie blokuje Dobrowolski. Novotny myli isę pierwszy raz i Resovia wygrywa już 10-7.

14.57 Łukasz Perłowski zaserwował asa i Resovia prowadzi podczas pierwszej przerwy technicznej.

14.56 Dobrze funkcjonuje blok Resovii, ale tym razem przebił się przez niego Novotny.

14.54 Wszystkie serwisy Skry są kierowane na Akhrema. Grzyb psuje zagrywkę i mamy remis 4:4.

14.53 Po ataku z krótkiej pierwszy punkt dla Resovii, ale w kolejnej akcji gracze Skry stawiają pewny blok.

14.50 Siatkarze wychodzą na parkiet. Za chwile rozpocznie się pierwszy set

Przed meczem

Dla Skry mecz o być albo nie być w tych rozgrywkach. W pierwszym ćwierćfinale przegrali z Resovią 0:3, więc nie dość, że dziś nie mogą stracić nawet seta, to muszą jeszcze odrobić dziewięć małych punktów z pierwszego meczu.

Od 2005 roku bełchatowianie wypuścili z rąk tylko jedno trofeum - właśnie Puchar Polski przed trzema laty. - Będzie albo wielka radość, albo stypa - mówi pół żartem, pół serio Konrad Piechocki, prezes Skry.