Sport.pl

Czy Guardiola zostanie w Barcelonie?

Barcelona zdobyła sześć trofeów odkąd prowadzi ją Josep Guardiola, ale trener Katalończyków cały czas zastanawia się czy przedłużyć kontrakt z Barceloną.
Guardiola podsycił plotki dotyczącego jego pozostania w klubie. Hiszpańskie media spekulują, że trener najlepszej drużyny świata swoją decyzję o przedłużeniu umowy z Barceloną zdecyduje najprawdopodobniej po wyborach prezesa klubu, które mają się odbyć w następnym roku. Mówi się też o tym, że Guardiola jest już zmęczony i chce sobie zrobić przerwę od piłki.

- Pep wie, ile znaczy dla klubu. On chce nadal być trenerem, ale musi pomyśleć też o innych sprawach. Jestem spokojny co do przedłużenia z nim umowy, ale to nie są sprawy, o których decyduję się ot tak - powiedział Joan Laporta, prezes Barcelony.

Odkąd Guardiola objął stanowisko trenera Barcelona w czerwcu 2008 roku (zastąpił Franka Rijkaarda) zdobył z Barceloną sześć trofeów. Dziennik "La Razon" napisał, że Guardiola jest zmęczony i zrobi sobie przerwę, gdy wygaśnie jego umowa. - Trener zdaje sobie z tego sprawę, że nie ma lepszego momentu na przerwę niż teraz, gdy jest na szczycie - pisze "La Razon".

Sprawa kontraktu Guardioli jest także istotna dla obecnego zarządu. Jak napisała "La Vanguardia" zarząd chce dogadać się z Guardiolą jak najszybciej, tak by jego nazwisko nie stało się częścią walki o stanowisko prezydenta klubu.

Robinho nie przejdzie Barcelony »


Więcej o: