Świetny Szczęsny, Brentford remisuje

Dzięki dwóm świetnym interwencjom Wojciecha Szczęsnego jego Brentford zremisowało 0:0 z Leeds, najlepszą drużyną trzeciej ligi angielskiej. Polak został wybrany graczem meczu.

Bramkarz reprezentacji Polski pierwszy raz uratował zespół już w piątej minucie. Po błędzie obrony, Jermaine Beckford, który w poprzednim sezonie strzelił dla Leeds 34 gole, miał przed sobą tylko Szczęsnego. Polski bramkarz świetnie odbił jego uderzenie na poprzeczkę.

Beckford nie potrafił pokonać 19-letniego bramkarza także w drugiej połowie. Dostał świetnie podanie, ale przegrał pojedynek jeden na jeden.

Były to najlepsze okazje Leeds. W pozostałych sytuacjach Szczęsny z łatwością bronił ich słabe strzały, dobrze kierował defensywą.

Leeds zajmuje w trzeciej lidze pierwsze miejsce i jest faworytem do awansu, a Brentford to beniaminek, walczący o utrzymanie, w sobotę lepiej prezentowali się gospodarze. Atakowali skrzydłami i często dośrodkowywali. Akcje ofensywne Leeds opierały się na wykopach bramkarza Caspera Ankengrena. Ustawiony za napastnikiem Luciano Becchio miał rozgrywać piłkę głową, ale często przegrywał pojedynki z obrońcami Brentford.

Wypożyczenie do Brentford to dobry ruch Wojtka Szczęsnego Szczęsny został kilka tygodni temu wypożyczony z Arsenalu do Brentford. Wypożyczenie kończy się 20 grudnia

To nie pierwszy świetny występ Szczęsnego w Brentford - trzy tygodnie temu obronił rzut karny ?