Ostatni supergigant dla Michaeli Dorfmeister

Triumfatorka klasyfikacji generalnej, Austriaczka Michaela Dorfmeister wygrała w czwartek w Altenmarkt-Zauchensee ostatni supergigant w tym sezonie alpejskiego Pucharu Świata.
28-letnia Austriaczka uzyskała wynik 1.27,87 i wyprzedziła o 0,66 s swoja rodaczkę Alexandrę Meissnitzer oraz o 1,5 s Niemkę Hilde Gerg, która już w niedzielę zdobyłą małą "Kryształową Kulę" w tej konkurencji.

Dorfmeister zapewniła sobie - po raz pierwszy w karierze - zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ, po triumfie w zjeździe, który odbył się w Altenmarkt-Zauchensee w środę.

Dorfmeister jechała z numerem 1 i zajęła pierwsze miejsce. Wykonała przewrót w przód, a potem samolot z padem na ochronne maty na oczach kilkutysięcznej publiczności. Dzień wcześniej podczas dekoracji po zjeździe Austriaczka miała równie efektowne wyjście, na podium pojawila się w kombinezonie, z nartami w rękach i w białych szpilkach. Nie ukończyła przejazdu Chorwatka Janica Kostelic, która upadła na trasie ale wyszła z opresji bez szwanku. Ponad sekundę przewagi nad konkurencją miała jeszcze krótko przed metą Austriaczka Stephanie Schuster, dla której był to pożegnalny występ w pucharze po 13 latach startów. Bląd pozbawił ją miejsca na podium, zajęła piąte miejsce.