Sport.pl

Czy doczekamy się hitu z Tomaszem Adamkiem

Kluczowy moment kariery Tomasza Adamka. Czekać na propozycje od amerykańskich telewizji czy znów walczyć w Polsce?
Propozycja z USA już była - telewizyjna stacja HBO, potentat na rynku bokserskim za oceanem, chciała wystawić Adamka na Chrisa Arreolę 5 grudnia. Było to nie do przyjęcia ze względu na krótki czas, jaki minął od walki z Andrzejem Gołotą.

- Nawet po trzech tygodniach od walki z Gołotą w Łodzi wciąż bolą mnie ramiona. Jeszcze nie doszedłem do siebie po wyczerpujących treningach - powiedział Adamek wczoraj na lotnisku Okęcie po przylocie z USA.

Arreola nadal nie ma przeciwnika - prawdopodobnie będzie nim sparingpartner Adamka przed polską walką stulecia Derrick Rossy. Gdy już wreszcie spece od boksu z HBO ustalą, kto z Arreolą będzie walczył w Atlantic City, zaczną rozmawiać o przyszłości z Polakiem. Arreola jest więc potencjalnym przeciwnikiem na okolice maja. 12 grudnia HBO pokazuje galę bokserską w Chicago z walką Juana Diaza z Paulem Malignaggim w wadze lekkopółśredniej i być może właśnie tam stacja będzie chciała ogłosić przeciwnika dla Polaka, gościa wieczoru.

Pojedynki w Chicago organizuje HBO do spółki z firmą Golden Boy Promotions, opiekującą się w USA karierą Davida Haye'a.

Właśnie dzięki niemu niewykluczony jest bardziej spektakularny obrót spraw. Brytyjczyk, który upokorzył ostatnio w ringu gigantycznego Rosjanina Nikołaja Wałujewa i zdobył tytuł mistrza wszech wag WBA, powinien go bronić w walce z Amerykaninem Johnem Ruizem. - Ten Ruiz to chodzący lek na bezsenność - powiedział Haye o rzeczywiście nieefektownie walczącym pięściarzu.

Wkrótce spodziewany jest dalszy atak inwektyw pod kierunkiem Amerykanina, aby uniknąć za wszelką cenę starcia, którego nikt nie będzie chciał obejrzeć. A, jak pokazały przygotowania do walki z Wałujewem, Haye jest i pod tym względem niepokonany. Prasa brytyjska ukuła nawet powiedzenie, że Haye byłby niekwestionowanym liderem w obrażaniu mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. Gdyby nie Borat.

Adamek stanowi dla Haye'a ciekawą możliwość, ciekawą również dla HBO, dla fachowców i kibiców, którzy uważają, że pojedynek tych dwóch pięściarzy byłby hitem.

Ale wygląda na to, że może być blisko podpisania umowy na pojedynek Adamka 6 marca w Polsce. Dwa dni po walce z Gołotą pisaliśmy, że do akcji włączył się menedżer piłkarski i promotor w boksie Andrzej Grajewski - jako przedstawiciel niemieckiego potentata Universum Box-Promotion. Wówczas oficjalnie zaproponował Adamkowi pojedynek z byłym mistrzem świata wszech wag Rusłanem Czagajewem.

'Czołg' Czagajew bardzo niebezpieczny dla Adamka, Tua byłby łatwiejszy
Dziś kandydatem na rywala Adamka jest inny pięściarz Universum Box-Promotion Luan Krasniqi, Albańczyk mieszkający w Niemczech, który już od niejednego dostał lanie. Jednym ze zwycięzców był Przemysław Saleta, który siedem lat temu dość nieoczekiwanie również dla siebie zdobył na Krasniqi tytuł mistrza Europy. Albańczyk ma kontuzje kostki, czeka go operacja. Z powodu urazu odwołano jego listopadową walkę w Niemczech.

Więcej w specjalnym serwisie Sport.pl - o Tomaszu Adamku  »


Więcej o: