Sport.pl

Boks. Będzie walka Holyfield - Kliczko?

Prezydent bokserskiej federacji WBC Jose Sulaiman oznajmił, że 5-krotny mistrz świata wszechwag Evander Holyfield ma wielkie szanse na to, by zmierzyć się niebawem z aktualnym czempionem World Boxing Council Witalijem Kliczko.
Aby tak się stało, 47-letni Amerykanin musi najpierw wygrać planowany na 8 listopada pojedynek, który odbędzie się w trakcie trwania następnego Kongresu WBC w Korei Południowej, na wyspie Jeju.

Na chwilę obecną zakłada się, że rywalem Holyfielda będzie jego rodak, sklasyfikowany na 14. pozycji rankingu WBC Derric Rossy (od kilku dni sparingpartner przygotowującego się do starcia z Andrzejem Gołotą Tomasza Adamka).

-Myślę, że Evander Holyfield to jeden z najlepszych ciężkich w historii. W Chinach, Korei, Japonii i całej Azji darzony jest niezwykłym szacunkiem. Jeśli Evander wyjdzie zwycięsko z pojedynku, który odbędzie się w ostatnim dniu kongresu w Jeju, jestem przekonany, że może zostać kolejnym rywalem naszego mistrza, Witalija Kliczko - powiedział Sulaiman.

W swojej ostatniej obronie tytułu, 26 września, Kliczko zdeklasował niepokonanego wcześniej Amerykanina Chrisa Arreolę. Holyfield między liny nie wychodził od grudnia zeszłego roku, kiedy to został niesłusznie uznany za pokonanego w konfrontacji z mierzącym 215 cm mistrzem federacji WBA Nikołajem Wałujewem.

Więcej o boksie na portalu Bokser.org »


Więcej o: