Sport.pl

Messi przedłużył umowę z Barceloną. Będzie zarabiał 10,5 miliona euro rocznie

Lionel Messi przedłużył o kolejne dwa lata swój kontrakt z Barceloną. Nowa umowa będzie kończyć się dopiero w 2016 roku i jest związana z gigantyczną podwyżką dla Argentyńczyka
Jeden z czołowych piłkarzy świata stał się tym samym najlepiej zarabiającym piłkarzem mistrza Hiszpanii. Nowa umowa zwiększyła także sumę odstępnego do 250 milionów euro!

Prezydent Barcelony Joan Laporta oświadczył, że 22-latek, który jest głównym faworytem do otrzymania nagrody najlepszego piłkarza roku, zgodził się na warunki zaproponowane przez klub, które czynią go najlepiej zarabiającym graczem drużyny, która zdobyła trofeum ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Sternicy Blaugrany nie wydali oficjalnego komunikatu, który mówiłby o szczegółach nowej umowy, lecz katalońskie media podają, że Argentyńczyk będzie inkasował aż 10,5 miliona euro netto za sezon gry.

- To fantastyczna wiadomość dla klubu, jego kibiców, jak i samego zawodnika - powiedział trener Barcelony Pep Guardiola. - Ludzie przychodzą na piłkarskie stadiony by oglądać dobry futbol i podziwiać jego największe gwiazdy. Dlatego dla Barcelony to olbrzymi zaszczyt, że jej barw broni taki piłkarz jak Messi - zakończył szkoleniowiec.