EuroBasket 2009. Adam Wójcik: Trudno wygrać mecz gdy zdobywa się 60 punktów

Polscy koszykarze są zgodni, że w poniedziałkowym meczu ze Słowenią przegranym 60:76 zawiodła przede wszystkim skuteczność. Słoweniec Goran Jagodnik zaznacza, że dzięki realizacji założeń trenera udało się zatrzymać Marcina Gortata.

Allen Iverson w Polsce - weź udział w konkursie ?

Adam Wójcik, kapitan

Trudno jest wygrać mecz, gdy zdobywa się tylko 60 punktów. Gdyby druga połowa nie była tak słaba w naszym wykonaniu, pewno utrzymalibyśmy tempo Słoweńców. A tak, rywal odskoczył nam w trzeciej kwarcie i było nam bardzo trudno odrobić tę stratę. Naszym mankamentem była gra w ataku i słaba skuteczność, zwłaszcza przy rzutach spod kosza.

Szymon Szewczyk

Mecz był równy, ale tylko do momentu kiedy rywale zaczęli trafiać. W drugiej połowie niewiele nam wychodziło. Przegraliśmy wyraźnie, na szczęście pozostała nam jeszcze jedna szansa, którą trzeba wykorzystać.

Łukasz Koszarek

Przede wszystkim po pierwszej połowie powinniśmy byli prowadzić kilkoma punktami... Gdybyśmy w drugiej połowie utrzymali formę z pierwszych dwudziestu minut, mecz pewno ułożyłby się inaczej. Przede wszystkim powinniśmy poprawić skuteczność, sam nie wiem dlaczego była dzisiaj ona taka niska. Teraz pozostaje nam mecz z Hiszpanią. Będziemy grać z mistrzami świata i nie pozostaje nam nic innego, jak wygrać ten mecz. Nadal widzimy szansę.

Goran Jagodnik, Słowenia

Na początku meczu Polska grała dobrze w obronie. W pierwszej kwarcie zdobyliśmy tylko 11 punktów. Potem poprawiliśmy grę, w kluczowym momencie rzuciliśmy za trzy i na przerwę schodziliśmy z przewagą dwóch punktów. W drugiej połowie graliśmy spokojną i pewną koszykówkę. Udało nam się zrealizować wszystko co trener powiedział nam w szatni, żeby zatrzymać Gortata i szybki atak Polaków. Nie myślimy jeszcze o rundzie finałowej - po prostu gramy dalej dobry basket.

Najgorzy mecz w turnieju Polska - Słowenia 60:76 ?