El. MŚ 2010. Brazylia lepsza od Argentyny. Awans "Canarinhos"

Piłkarska reprezentacja Brazylii pokonała Argentynę 3:1 w meczu eliminacji do mundialu w RPA. Tym samym "Canarinhos" zapewnili już sobie udział w przyszłorocznym turnieju

Gole z meczu Argentyna - Brazylia na Z czuba.tv ?

Brazylia zaczęła to spotkanie z wysokiego C. Już po pół godzinie gry mistrzowie świata z 2002 roku prowadzili z drużyną słynnego Maradony 2:0. Pierwsza bramka padła w 23. minucie po precyzyjnym strzale głową Luisao. Brazylijczyk otrzymał doskonałe podanie z rzutu wolnego Elano i pozostawiony bez opieki obrońców nie dał szans bramkarzowi rywali.

Nie minęło siedem minut, a Andujar musiał po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. W olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Argentyńczyków najprzytomniej zachował się Luis Fabiano, który silnym strzałem podwyższył wynik spotkania.

Choć w 65. minucie ziarenko nadziei na lepszy wynik zasiał Jose Datolo, który kapitalnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Julio Cesara, to już 60 sekund później Luis Fabiano rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, która drużyna zainkasuje tego dnia komplet punktów. Snajper Sewilli wykorzystał genialne podanie Kaki i po raz drugi pokonał Mariano Andujara.

Argentyna - Brazylia 1:3 (0:2)