Sport.pl

F1. Wkurzony Button: Czy chcę tytułu? Nie, chcę być drugi lub trzeci

Coraz więcej osób w padoku zastanawia się nad gwałtownym spadkiem formy Jensona Buttona. Mówi się, że gorsze rezultaty, jakie od dłuższego czasu notuje lider rankingu kierowców, mają podłoże psychologiczne. Podczas rozmowy z dziennikarzami Brytyjczykowi puściły nerwy
Więcej o Formule 1 na portalu F1.pl »

Kiedy jeden z brytyjskich dziennikarzy zasugerował Buttonowi, że niektórzy ludzie zastanawiają się, czy chce wygrać tytuł, kierowca stracił nerwy. - "Czy Jenson chce tego tytułu, czy nie?". To raczej durne pytanie. Po co tu k... jestem? - powiedział wkurzony kierowca. - Nie muszę jednak tego mówić, ponieważ nie jest to pytanie. Nieprawdaż? To nie może być pytanie. "Czy on chce zdobyć tytuł"? Nie, chcę być drugi lub trzeci - dodał Button, a potem zaczął się śmiać.

Brytyjczyk nie był zbyt miły do samego końca. - Chciałby teraz po prostu wstać i stąd odejść, zaliczyć udany weekend i pogadamy po tym, ponieważ będzie mnóstwo głupich pytań - powiedział dziennikarzom Jenson.

Nikt oczywiście nie obraża się na kierowcę za takie zachowanie, ponieważ Formuła 1 jest stresującym środowiskiem. Godny odnotowania jest jednak fakt, że lider klasyfikacji mistrzostw świata zachowuje się nieco inaczej, niż zazwyczaj - kiedy nie walczył o tytuł, tylko jeździł z tyłu lub najdalej w środku stawki.Więcej o: