Mecze towarzyskie: porażki USA i Korei, wysokie zwycięstwo Niemiec

Piłkarze Niemiec odnieśli najwyższe zwycięstwo spośród kilkunastu finalistów mistrzostw świata, którzy rozegrali wczoraj mecze towarzyskie. W Kaiserslautern rozgromili Izrael 7:1. Włosi wymęczyli wygraną 1:0 z rywalami Polaków na mundialu - USA. Przegrała także Korea z Urugwajem 1:2.

Piłkarze trenera Rudiego Voellera do przerwy przegrywali. Później jednak ich bohaterem był Miroslav Klose, który w wyjściowej jedenastce reprezentacji znalazł się po raz pierwszy . Urodzony w Polsce napastnik Kaiserslautern na stadionie swojego klubu popisał się klasycznym hat-trickiem.

Największą niespodzianką był remis Argentyny z Walią 1:1. Główni kandydaci do złota na MŚ nie przyjechali jednak do Cardiff w najsilniejszym składzie. W ataku nie było króla strzelców ligi włoskiej Hernana Crespo i Gabriela Batistuty, których zastąpił duet Claudio Caniggia - Julio Cruz. To właśnie ten ostatni, grający we włoskiej Bolognie, strzelił wyrównującego gola. W pierwszej połowie do siatki trafił Craig Bellamy, który wykorzystał dośrodkowanie największej gwiazdy gospodarzy - Ryana Giggsa.

Inni faworyci - Włosi, którzy z Argentyńczykami mogą spotkać się dopiero w finale mistrzostw, wymęczyli jednobramkowe zwycięstwo z USA. Zwycięską bramkę zdobył wprowadzony po przerwie Alessandro Del Piero. Amerykanie grali jednak lepiej i po przerwie kibice gospodarzy zaczęli gwizdać na swoich zawodników, a dopingować rywali. Ci mogli wyrównać, Earnie Stewart trafił nawet do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Porażki doznał także drugi rywal Polaków w grupie finałów mistrzostw świata - Korea Południowa. W Montevideo, występujący w mocno osłabionym składzie Urugwaj, wygrał z Azjatami 2:1. Bohaterem meczu okazał się Sebastiaan Abreu, który strzelił obie bramki dla gospodarzy.

Mecze towarzyskie:

Urugwaj - Korea 2:1 (1:1): Sebastiaan Abreu (6., 54.) - Kim Do-Hoon (27.)

Paragwaj - Boliwia 2:2 (1:2): Jose Cardozo (3.), Struway (90.) - Percy Colque (44.), Augusto Andaveriz (45.)

Meksyk - Jugosławia 1:2 (0:2): Jesus Mendoza (75.) - Kezman (37.), Savo Milosevic (44.).

Hiszpania - Portugalia 1:1 (1:1): Morientes (41.) - Jorge Costa (29.);

Włochy - USA 1:0 (0:0): Del Piero (62.);

Holandia - Anglia 1:1 (1:0): Kluivert (25.) - Vassell (61.);

Niemcy - Izrael 7:1 (0:1): Klose (48., 49., 64.), Hamann (62.), Bierhoff (69.), Asamoah (75.), Ricken (79.) - Kahn (27., sam.);

Malta - Mołdawia 3:0 (1:0): Mallia (35., 54.), Mifsud (90.);

Cypr - Czechy 3:4 (1:0): Christodulu (25.), Joakim (68.), Konstantinou (87.) - Lokvenc (51.), Koller (74., 86.), Smicer (89.);

Grecja - Szwecja 2:2 (0:1): Fissas (54.), Karagounis (85.) - Svensson (31.), Selakovic (64.);

Arabia Saudyjska - Dania 0:1 (0:1): Sand (16.); Chorwacja - Bułgaria 0:0;

Liechtenstein - Wyspy Owcze 0:1 (0:1): Arge (24.); Litwa - Jordania 0:3 (0:1): Al-Shagran (33.), Semrin (47., karny), Salim (82.);

Luksemburg - Albania 0:0