Błażej Augustyn zadebiutował w Serie A i dostał czerwoną kartkę

21-letni obrońca zadebiutował w Serie A już w pierwszej kolejce nowego sezonu. Jego Catania przegrała z Sampdorią 1:2, a Polak wyleciał w drugiej połowie meczu z boiska.

Czerwona kartka Augustyna na Z czuba.tv >

W 9. minucie prowadzenie zespołowi z Genui dał Giampaolo Pazzini, 29 minut później wyrównał Japończyk Takayuki Morimoto. Trzy minuty przed wyrównaniem Augustyn dostał żółtą kartkę. W 78. minucie swojego debiutu Polak zobaczył już czerwony kartonik. Jakby tych nieszczęść było mało dla drużyny z Katanii w 94. minucie Daniele Gastaldello zapewnił zwycięstwo Sampdorii.

Catania zajęła w zeszłym sezonie15. miejsce w Serie A. W czerwcu Włosi kupili Augustyna z Legii za 500 tysięcy euro i podpisali z Polakiem czteroletni kontrakt. Warszawska drużyna nie chciała obrońcy - w barwach stołecznego zespołu zagrał on tylko cztery spotkania. Wcześniej kontakt polskiego zawodnika z włoską piłką ograniczył się do wypożyczenia do Rimini rok temu. Tam jednak zamiast grać polski obrońca dużo częściej leczył zerwane więzadła krzyżowe - w całym sezonie wystąpił tylko w czterech spotkaniach.