Sport.pl

F1: Specjalny kask dla Michaela Schumachera

Po wypadku Felipe Massy przed Grand Prix Węgier, Ferrari i Michael Schumacher postanowili już więcej nie ryzykować. Siedmiokrotny mistrz świata pojedzie w najnowocześniejszym kasku, który kosztuje bagatela 12 tysięcy euro.
W Intel Polsat Racing Tour nie potrzebujesz kasku. Zagraj! »

Kask specjalnie dla Schumachera przygotowała renomowana firma Schuberth, która pracuje nieustannie nad poprawą jakości swoich produktów.

- Włożyliśmy tytanowy dysk w przejściu pomiędzy wizjerem i kaskiem. Przedtem był tam tylko plastik - powiedział przedstawiciel producenta Oliver Schimpf. - To reakcja na wypadek - dodał szybko.

Massa podczas kwalifikacji do wyścigu na Węgrzech został uderzony w kask niewielką sprężyną (ważyła około 800 gramów), która odpadła z jadącego przed nim bolidu ekipy Brawn. Kask okazał się niewystarczającym zabezpieczeniem, Brazylijczyk musiał przejść operację czaszki i czeka go teraz rehabilitacja. W zespole Ferrari zastąpi go podczas Grand Prix Europy w Walencji legendarny Schumacher. Nowy tytanowy element ma wytrzymać każde uderzenie.

Niewiarygodnie lekki kask będzie ozdobiony siedmioma białymi gwiazdami na czerwonym tle. Każda symbolizuje jeden tytuł zdobyty przez Niemca. Z kolei w tylnej części umieszczona będzie grafika przedstawiająca smoka i imiona żony oraz dzieci Schumachera (Corinna, Mick i Gina).

Burti radzi co zrobić z kaskami - czytaj tutaj »


Więcej o: