Sport.pl

Magazyn Ekstraklasy: Skąd się wzięła fenomenalna forma Lecha? I Wisły?

- Atrakcyjny futbol gra nie Lech Smudy czy Lech Zielińskiego, ale Lech Poznań jako taki. Większość podstawowej jedenastki to piłkarze o najwyższym poziomie, którzy inaczej grać nie potrafią - mówi w Magazynie Ekstraklasy Radosław Nawrot.
Stwórz włąsną drużynę i Wygraj Ligę! »

- Atrakcyjny futbol gra nie Lech Smudy czy Lech Zielińskiego, ale Lech Poznań jako taki. Większość podstawowej jedenastki to piłkarze o najwyższym poziomie, którzy inaczej grać nie potrafią. W dodatku znają się już świetnie. Dla takiego Roberta Lewandowskiego to już nie pierwszy sezon w Ekstraklasie, ale drugi - komentuje Radosław Nawrot. I dodaje, że mecz się Lechowi ułożył, bo Korona strzeliła sobie samobójczego gola w 3. minucie. - To dało drużynie oddech, a Lech na oddechu potrafi z piłka wszystko.

W świetnej formie jest także Wisła Kraków. - Trener Skorża rzeczywiście przygotował optymalną formę na początek sierpnia czyli decydujące mecze o awans do Ligi Mistrzów, z której drużyna niestety już odpadła. Ale jej czołowi piłkarze nie zapomnieli przecież jak się gra w piłkę - mówi Robert Błoński.

Czy po wygranej Polonii ze Śląskiem trener Grembocki utrzyma posadę czy prezes Wojciechowski zatrudni Francisza Smudę? W Magazynie Ekstraklasy odpowiadają główni zainteresowani. Wybieramy także gola kolejki (Rybus? Małecki? Barcik?) oraz największego kiksa (Cabaj? Pawełek? Jasiński?).

Skąd się wzięła fenomenalna forma Lecha? I Wisły?


Więcej o: