Polscy siatkarze wygrali sparing z Czechami

Reprezentacja Polski rozegrała dziś w Spale pierwszy sparing z Czechami. Górą w tym pojedynku byli podopieczni trenera Castellaniego, którzy pokonali rywali 3:1.
Biało - czerwoni rozpoczęli słabo dzisiejsze spotkanie. - Przegrywaliśmy już pięcioma punktami - relacjonuje Witold Roman, menadżer Polaków. - Zaczęliśmy gonić Czechów dopiero w końcówce. Doprowadziliśmy jednak do wyrównania. Mogliśmy właściwie pokusić się o zwycięstwo, zabrakło jednak trochę szczęścia. Przegraliśmy pierwszą partię popełniając błąd w przyjęciu - mówi.

W drugim secie Daniel Castellani zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się: Jakub Jarosz w miejsce Piotra Gruszki, Michał Ruciak za Michała Bąkiewicza i Daniel Pliński za Łukasza Kadziewicza. Polacy grali zdecydowanie lepiej, byli bardziej skoncentrowani na początku każdego seta, nie pozwalając rywalom wyjść na prowadzenie. To dość szybko przełożyło się na wynik. - Serwisem może aż tak bardzo nie odrzuciliśmy ich od siatki, ale popełnialiśmy zdecydowanie mniej błędów - mówi Witold Roman. - Byliśmy również dużo bardziej skuteczni w ataku.

<b><div style="font-size: 14px;">Więcej o meczu Polaków w serwisie Reprezentacja.net - <a href=" http://www.reprezentacja.net/siatkowka/aktualnosci/22096/">czytaj tutaj&nbsp&raquo</a></div></b>