10 chińskich piłkarzy ostro ukaranych za atak na sędziego

Przestrzelony rzut karny

Przestrzelony rzut karny (Fot. Andy Wong AP)

Chińska federacja ukarała 10 zawodników Tianjin City za zaatakowanie sędziego podczas meczu rozgrywanego w ramach China National Games. Jeden dostał karę dożywotniego zawieszenia
Będą zawieszać "nurków" »

Incydent miał miejsce podczas niedzielnej porażki zespołu z 1:3 w spotkaniu rundy grupowej z Beijing. Impreza rozgrywana jest co cztery lata.

Napastnik Zhao Shitong, który gonił sędziego He Zhibiao przez prawie 30 metrów i powalił go na ziemię, został zdyskwalifikowany dożywotnio.

Sześciu innych piłkarzy dostało karę zawieszenia na "co najmniej" dwa lata, pozostali dostali po 5 i 10 meczów kary.

Futboliści uczestniczący w "chińskiej olimpiadzie" to zazwyczaj młodzi drugoligowcy, którzy chcą pokazać się z dobrej strony i zachęcić kluby z ekstraklasy do zainteresowania się nimi.

Nagrania telewizyjne pokazały, jak policja, ochrona i służby bezpieczeństwa oraz działacze bezskutecznie próbują zapobiec atakowi na sędziego.

Kłopoty chińskiej piłki nożnej to kiepskie sędziowanie, korupcja i gracze z nadmiernym temperamentem. Działacze związkowi zapowiedzieli jednak zbudowanie ligi na miarę angielskiej Premier League, co zająć ma według nich od 10 do 15 lat.Zobacz także
  • Xabi Alonso główkuje Xabi Alonso chce do Realu
  • Transfery. Marsylia ściąga Heinze z Realu
  • Arsene Wenger Transfery. Wenger nie spieszy się z wydawaniem pieniędzy

Najnowsze informacje