Paweł Korzeniowski z rekordem i w finale

Paweł Korzeniowski zajął pierwsze miejsce w półfinale 200 m stylem motylkowym na mistrzostwach świata w Rzymie i awansował do finału. Polak z czasem 1.53,75 pobił rekord Polski
Polak wywalczył miejsce w finale w imponującym stylu. W przedpołudniowej części eliminacji pokonał Michaela Phelpsa o 0,02 s, w popołudniowych półfinałach pobił rekord Polski (1 min 53,75 s). Dało mu to trzeci czas - za Japończykiem Takeshi Matsudą i Phelpsem. Poprzedni rekord Polski wynosił 1.54,30 i należał również do Korzeniowskiego.

Po południu okazało się, że najbardziej utytułowany pływak świata jest do pokonania również w finale. W jednej z najbardziej ulubionych przez Phelpsa konkurencji - 200 m st. dowolnym - Biedermann pobił jego rekord z igrzysk olimpijskich w Pekinie i to prawie o sekundę. Niemiec płynął w stroju Arena X-Glide, czyli tym, którego używał również Korzeniowski.