Sport.pl

Puchar Ekstraklasy zagrożony?

wyb. pp
2009-06-25 , aktualizacja: 25.06.2009 10:34
A A A Drukuj
Drużyna Śląska świętuje wywalczenie Pucharu Ekstraklasy Fot. Łukasz Giza/AG Drużyna Śląska świętuje wywalczenie Pucharu Ekstraklasy
PRZEGLĄD PRASY: Ze względu na brak zainteresowania Pucharem Ekstraklasy ze strony telewizji, nie wiadomo, czy rozgrywki wystartują w zbliżającym się sezonie - podaje "Przegląd Sportowy".
- Jak co rok poprosiliśmy kluby ekstraklasy o opinie na temat rozgrywek. Teraz do nas spływają. Jest za wcześnie, aby wyrokować na temat ich przyszłości - mówi rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

Jeśli nie uda się sprzedać praw telewizyjnych do końca czerwca, Puchar Ekstraklasy prawdopodobnie się nie odbędzie. Umowa z Polsatem wygasła z końcem sezonu, a stacja po pozyskaniu praw do Ligi Europejskiej nie jest zainteresowana jej przedłużeniem.

- Jesteśmy na etapie rozmów z różnymi stacjami. Zadania nie ułatwia nam zamieszanie związane z tym, kto będzie grał w ekstraklasie. Mam nadzieję, że z takim problemem borykamy się po raz ostatni - mówi Skubis.

Jedyną szansą dla Pucharu Ekstraklasy wydaje się być stacja Orange Sport, bo nSport posiadający prawa do transmisji Ligi Mistrzów również nie wykazuje zainteresowania krajowymi rozgrywkami.





Zobacz więcej na temat:

Podziel się