Radomianka wystrzelała srebro

ŁUCZNICTWO. Niezwykle udany dla Joanny Gorczycy okazał się jej udział w międzynarodowym memoriale Ireny Szydłowskiej. Zawodniczka ŁKS-u Radom zajęła drugą lokatę w kategorii juniorek młodszych.

Podopieczna Iwony Trześniewskiej w eliminacjach zdobyła 628 punktów. W finale nasza łuczniczka przegrała z Antoniną Sułowską (Marymont Warszawa). Miejsce na podium jest sporym sukcesem Joanny, która decydującą rozgrywkę przegrała minimalnie (96:99). Z kolei w kategorii juniorów na szóstym miejscu uplasował się Bartłomiej Buczma (ŁKS Radom).

Na zawodach w Warszawie zaprezentowali się również przedstawiciele radomskiego Sokoła. Dziesiąte miejsce zajął Krzysztof Rdzanek, natomiast wśród dziewcząt Sylwia Zgrzelik była 12. Pozostałe łuczniczki Sokoła: Małgorzata Pietrzyk i Katarzyna Kolasa plasowały się na dalszych miejscach. - Mamy młody zespół, który na tego typu zawodach zbiera doświadczenia. Dla zawodników trenujących od niespełna roku było to dobre przetarcie przed ważniejszymi startami - mówiła Renata Grunt, trenerka Sokoła.