Piąty finał Wozniacki

Caroline Wozniacki oraz Virignie Razzano zagrają w sobotnim finale turnieju na trawiastych kortach w Eastbourne. Dunka pokonała dziś Aleksandrę Wozniak 3:6, 6:4, 6:4, zaś rywalka Francuzki, Marion Bartoli, skreczowała po pierwszym gemie drugiego seta.

Atak polskiej tenisowej diaspory ?

Wozniacki oraz Wozniak zmierzyły się po raz trzeci. W dwóch pierwszych konfrontacjach lepsza była Dunka i dziś dołożyła trzecie zwycięstwo w tej rywalizacji tenisistek o polskich korzeniach. Mecz lepiej rozpoczęła reprezentantka Kanady, która w pierwszym secie wykorzystał dwa z trzech break pointów i ani razu nie straciła własnego podania. W dwóch kolejnych odsłonach górą była jednak Wozniacki, za każdym razem wygrywając przewagą jednego przełamania. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt trzy minuty.

Dla Caroliny Wozniacki jutrzejszy mecz finałowy w Eastbourne będzie piątym spotkaniem o tytuł w tym roku i szansą na drugi tytuł. Pochodząca z Odense tenisistka w kwietniu okazała się najlepsza w Ponte Vedra Beach, pokonując w decydującym pojedynku właśnie Wozniak.

Tym razem Wozniacki przyjdzie zagrać w finale z Virginie Razzano. Francuzka to prawdziwa rewelacja turnieju w Eastbourne. W drugiej rundzie pokonała ona najwyżej rozstawioną w imprezie Jelenę Diemientiewą, a w ćwierćfinale poradzi ła sobie z broniącą tytułu Agnieszką Radwańską. Dzisiejszy mecz półfinałowy trwał pięćdziesiąt cztery minuty i został przerwany przystanie 6:4, 1:0 dla Razzano. Powodem rezygnacji z dalszej gry Marion Bartoli był uraz prawej nogi.

- Kiedy grasz przeciwko Marion zawsze musisz być przygotowana na wszystko. Jeżeli nie gra się swojego najlepszego tenisa wówczas przegrywa się mecz - stwierdziła na konferencji prasowej Razzano. - Jestem w finale i bardzo chciałabym go jutro wygrać. Jeżeli mi się to jednak nie uda to i tak będzie to dla mnie wspaniały tydzień. Jeśli wygram to dobrze, jeżeli przegram to też dobrze. Zapowiada się miły finał.

Wyniki półfinałów:

Virginie Razzano (Francja) - Marion Bartoli 6:4, 1:0 i krecz Caroline Wozniacki (Dania, 6) - Aleksandra Wozniak (Kanada) 3:6, 6:4, 6:4

Matkowski i Fyrstenberg milionerami - czytaj tutaj ?