Sport.pl

Nigel Mansell: Ten bolid zapisze się w historii

Ulubieniec brytyjskiej publiczności, mistrz świata z 1992 roku, Nigel Mansell wypowiada się o liderze klasyfikacji generalnej w samych superlatywach. Prawdziwy zachwyt mistrza budzi jednak maszyna Jensona Buttona - donosi portal f1.pl.
- Aktualnie nie znajduję nikogo, kto mógłby zagrozić Jensonowi. Jego plany pokrzyżować mogą jedynie kłopoty z niezawodnością - nie kryje podziwu dla formy Buttona Nigel Mansell.

Jednej z przyczyn takiego stanu rzeczy były czempion F1 upatruje w wyjątkowości konstrukcji auta z Brackley. - Samochód jest wspaniały, zwłaszcza jego balans. Oglądałem wraz z synem zachowanie ich bolidu w Monako i powiedziałem mu: - Jeździłem kilkoma niezłymi samochodami, ale myślę, że BGP 001 zapisze się historii jako rewelacyjny od pierwszego dnia pojawienia się na torze - komplementował osiągnięcie inżynieryjne pracowników Brawn GP Mansell.

Jenson Button wygrał w tym sezonie sześć z siedmiu wyścigów. Prowadzi w klasyfikacji generalnej przed kolegą z zespołu Rubensem Barrichello. W klasyfikacji konstruktorów najlepszy jest Brawn GP.

Więcej o F1 - czytaj na f1.pl »