Sport.pl

Felipe Massa: Stwórzmy alternatywną F1!

Felipe Massa uważa, że w obecnej sytuacji panującej w Formule 1, najlepszą opcją może być uruchomienie alternatywnej serii wyścigowej - informuje portal F1.pl
Po upadku kolejnej serii rozmów, porozumienie pomiędzy FIA i FOTA wydaje się coraz bardziej nieosiągalne. Massa jest przekonany, że być może nadszedł czas, aby zespoły pomyślały o przyszłości bez FIA. - Aktualnie sytuacja wygląda źle, ale jeżeli porozumienie zostanie osiągnięte, musi to zaowocować zdrową przyszłością - powiedział Brazylijczyk. - Jeżeli jednak nie, wtedy musimy na poważnie pomyśleć o najlepszej opcji, a ponieważ zespoły wydają się zjednoczone, być może najwyższy czas zrobić coś innego, co mogłoby być lepsze dla sportu.

Brazylijczyk podkreślił, że wszystkich martwi to, co dzieje się w F1, ponieważ tocząca się od tygodni polityczna rywalizacja pomiędzy FIA i FOTA spycha na dalszy plan tegoroczną rywalizację na torach. - Cokolwiek się wydarzy się w ten weekend na Silverstone, czołówki gazet i tak znowu będzie okupowała polityka - stwierdził kierowca Ferrari. - Gdy pędzę samochodem po torze, nigdy o tym nie myślę, ponieważ koncentruję się na tym, aby jechać jak najszybciej, ale poza kokpitem, nurtują mnie te wszystkie problemy, bowiem bezpośrednio mnie dotykają i dotyczą zarówno mojej przyszłości, jak i przyszłości F1.

Więcej o tym czytaj na F1.pl »