Z Morąga do reprezentacji

Paulina Menzińska z Olimpijczyka Morąg po dobrym występie na mistrzostwach Polski juniorów w Golubiu-Dobrzyniu otrzymała powołanie do kolarskiej reprezentacji Polski

Zajęła tam ósme miejsce w jeździe indywidualnej na czas, była też szósta w wyścigu ze startu wspólnego. Wysokie pozycje sprawiły, że zawodniczka z Morąga wystąpi na mistrzostwach Starego Kontynentu, które rozgrywane będą od 1 do 7 lipca. Niestety, na zawodach w Golubiu-Dobrzyniu gorzej poszło zawodnikom Art Printu - najlepszy wynik, jaki się udało osiągnąć, to 11. miejsce. Na dodatek jedna z zawodniczek - Paula Frontczak - zakończyła zawody w szpitalu. - Nie wyszło jak planowaliśmy, mieliśmy trochę pecha - mówi Zdzisław Trojga, trener olsztynian.

W wyścigu ze startu wspólnego Mateusz Jankowski i Jacek Trojga przez jakiś czas jechali w czołówce i mieli szansę na dobre miejsca, ale w końcówce opadli z sił. Ostatecznie najlepiej finiszował Bartosz Grochowski, który był 11. (to najlepszy wynik olsztyńskiej ekipy na tych zawodach). Jakub Burdyński był 19., Szymon Grochowski - 36., Damian Szramka - 40., Mateusz Jankowski - 44. a Jacek Trojga - 52.

Również wyścig dziewcząt ze startu wspólnego początkowo dobrze się układał, później jednak Paula Frontczak uczestniczyła w gigantycznej kraksie, która zakończyła się dla niej pobytem w szpitalu. Ma z niego wyjść dzisiaj. Natalia Rutkowska zajęła 14. miejsce, a Paulina Łaskarzewska, która miała problemy ze sprzętem, nie dokończyła wyścigu.

W wyścigu na czas juniorów Damian Szramka zajął 33. miejsce, wśród juniorek Paula Frontczak zajęła 18. miejsce a Natalia Rutkowska - 20.