Sport.pl

Berlusconi: W poniedziałek zdradzę decyzję Kaki

Właściciel Milanu i premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział w środę wieczorem, że decyzja o przyszłości Kaki podjęta zostanie w poniedziałek
"Kaka w Realu za 65 mln euro" »

- W poniedziałek porozmawiam z Kaką i wtedy będę mógł zdradzić jego decyzję - zapowiedział Berlusconi. - Teraz jest na to za wcześnie.

- Nie wiem, czy uda się go zatrzymać. Oferują mu bardzo dużo pieniędzy - dodał Berlusconi.

"Bardzo dużo", czyli 9,5 mln euro netto rocznie przed pięć lat. Najlepszy piłkarz świata z 2007 r. jeszcze w poniedziałek rano twierdził, że zostaje w Milanie. Po południu wiceprezydent klubu Adriano Galliani był już jednak w Madrycie i słuchał oferty nowego prezesa Realu Florentino Pereza. Hiszpanie twierdzą, że oficjalne ogłoszenie transferu jest kwestią kilku dni. Jedna ze stacji radiowych podała nawet, że w Realu 27-letni pomocnik zagra z piątką na koszulce. Taki sam numer miał Zinedine Zidane.

Bój o Kakę zaczął się w styczniu. Manchester City dawał wtedy Milanowi 130 mln euro. 26-letni Brazylijczyk miał zarabiać 19 mln euro rocznie. - Dla Kaki pieniądze to nie wszystko, on zna wartości wyższe. Dał nam lekcję życia - mówił Berlusconi, gdy Kaka zdecydował się zostać.

Według Anglików ofertę Milanowi - wyższą, sięgającą 80 mln euro - złożyła także Chelsea. Jej argumentem, oprócz sakiewki Romana Abramowicza, ma być trener londyńczyków Carlo Ancelotti. Włoch przez sześć lat pracował z Kaką w Milanie.Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera