Sport.pl

Tomasz Kuszczak: Wolę być numerem dwa wśród najlepszych

PRZEGLĄD PRASY. - Wszystko będzie zależeć od sir Aleksa - mówi Tomasz Kuszczak o swoich planach transferowych w dzienniku ?Polska?. Manchester United polskiego bramkarza w środę przegrał 0:2 finałowy mecz Ligi Mistrzów z Barceloną.
- Na pewno niedługo z nim porozmawiam i zdecydujemy, co dalej. Zrobię tak, jak zaproponuje - dodaje Kuszczak, który środowy pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych. Minionego sezonu Polak nie może zaliczyć do udanych, bo rozegrał w barwach ManU zaledwie dwa mecze.

- Czy nie lepiej skorzystać wypożyczenia? Powiem tak: wolę być numerem dwa wśród najlepszych niż jedynką wśród gorszych - przekonuje bramkarz.

Sporna jest kwestia, czy Polak rzeczywiście może czuć się numerem dwa w ekipie mistrzów Anglii. Podstawowym golkiperem jest oczywiście Edwin van der Sar, Holendra coraz częściej zastępuje jednak Ben Foster

Podobnie sytuacja wygląda w reprezentacji Polski. Po wpadkach Artura Boruca, do pierwszej jedenastki wskoczył Łukasz Fabiański. - Nic się w tym temacie nie zmieniło. Nie gram przecież od roku, trener Beenhakker stawia na innych - kończy temat Kuszczak.

Dawidziuk: Kuszczak musi wybrać, zostać na ławce w MU, albo odejść
Sahara chce być sponsorem ManU - czytaj tutaj >