Sport.pl

Hiszpania w siódmym niebie: Anielskie królestwo FC Barcelony

- Całe niebo należy do Barcelony. Aniołowie Guardioli mogli wczoraj ogłosić narodziny nowego królestwa. U ich stóp znalazł się stary mistrz, który reprezentował w środę idących na śmierć gladiatorów - tak zachwycają się środowym zwycięstwem w finale Ligi Mistrzów hiszpańskie gazety. FC Barcelona pokonała Manchester United 2:0
Zobacz jak padały bramki - Z czuba.tv»

"Rzymska korona dla najlepszej drużyny globu"- tytułuje El Pais

- Barcelona dała w środę lekcję futbolu światowej klasy. Obalili zeszłorocznego mistrza, obalili też piłkarskie autorytety, takie jak Cristiano Ronaldo. Guardiola zbudował monumentalną, epicką opowieść: wygrał ligę i Ligę Mistrzów - pisze hiszpańska gazeta

"Cesarze z Barcy zgarniają wszystko"- pisze Marca

- Klub z Barcelony jest nowym królem Europy. Całe niebo należy do Barcelony od 27 maja. Aniołowie futbolu sięgnęli po ich trzeci Puchar Europy. Dzięki temu drużyna Pep'a mogła ogłosić narodziny nowego królestwa, a u jej stóp znalazł się stary mistrz z Old Trafford. Manchester reprezentował wczoraj dawnych gladiatorów, którzy po bacznym okiem Cezara mówili: Ci co idą na śmierć, oddają ci hołd - poetycko opisuje zwycięstwo Barcelony Marca.

"Barcelona jest największa" - czytamy w El Mundo Deportivo

- Piłkarze z Katalonii podbili Rzym. W środę Barcelona zdewastowała Manchester. Bohaterem spotkania obok wielkiego Leo Messiego i Samuela Eto'o był Andres Iniesta, który przecież mógł nie zagrać z powodu urazu - pisze hiszpańska gazeta.

Barcelona zdobyła w tym sezonie mistrzostwo, Puchar i wygrała Ligę Mistrzów. Została piątą drużyną w Europie, której się to udało.

A w Anglii...

- Manchester zgnębiony, pogruchotany, niespełniony. Zabrakło waleczności, sprawę pogorszyły błędy Alexa Fergusona - tak z kolei piszą o meczu angielskie gazety.

Jerzy Engel: fantastyczny finał, geniusz Guardiola i wielcy dublerzy Barcy!


Barcelona wygrywa Ligę Mistrzów. Finał marzeń z Manchesterem »