Awans Resovii odłożony, Stal już pewna

Trzecioligowi piłkarze Resovii przegrali w Boguchwale z Izolatorem 0:1 i odłożyli przynajmniej o kilka dni świętowanie awansu do II ligi. Druga w tabeli rzeszowska Stal pokonała Orła Przeworsk 3:0 i zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce

Resoviacy mogli świętować awans do II ligi już w środę. Wystarczyło jedynie zremisować z Izolatorem w Boguchwale lub liczyć na potknięcie się rzeszowskiej Stali. Żaden jednak z warunków nie został spełniony i resoviacy o punkt dający im awans będą musieli walczyć na własnym boisku w sobotę w starciu z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

To, że resoviacy z Boguchwały nie wywiozą nawet punktu, jasne stało się już po pierwszych 45 minutach. Najpierw w 23. minucie, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, bramkę dla gospodarzy strzelił Sebastian Brocki. Napastnik miejscowych zachował najwięcej zimnej krwi i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Marcinowi Pietryce.

Osiem minut później rzeszowianie stracili dodatkowo zawodnika. Jarosław Piątkowski po starciu z Krzysztofem Szpondem uderzył obrońcę gospodarzy, bezmyślnie osłabiając zespół. Sędzia Dawid Wierdak z Krosna, który przez całe spotkanie dość ochoczo pokazywał kartki (10 żółtych i dwie czerwone), nie radząc sobie z wydarzeniami na boisku, wyrzucił Piątkowskiego z boiska.

Pod koniec pierwszej połowy podobny los spotkał Mariusza Wiktora, który za odepchnięcie rywala obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Grający przez całą drugą połowę w dziewięcioosobowym składzie resoviacy próbowali odwrócić losy spotkania, ale ich akcjom brakowało wykończenia.

Miejscowi z kolei ograniczali się praktycznie do kontrataków, ale wynik meczu nie uległ już zmianie, choć ostatnie minuty były mocno nerwowe. Resovia rzuciła wszystko na szalę, by zapewnić sobie choćby remis. Szczęście jednak było po stronie bramkarza Izolatora Witolda Kwaśnego.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1 (1)

RESOVIA 0

Bramka: Brocki (23.).

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Iwanowski, Woźniak Ż, Szpond Ż - Bereś (88. Kawa) Ż, Sierżęga (67. Kuter), Skiba, Domin Ż - Porada Ż (87. Rusin), Brocki (77. Karwat).

Resovia: Pietryka Ż - Kozubek, Kusiak, Baran, Szkolnik (45. Pydych) - Piątkowski CZ, Cygnar Ż (70. Domoń), Fryc, Turczyn - Kamiński (84. Danielak Ż), Wiktor Ż Ż CZ.

Piłkarze Stali Rzeszów, wygrywając pojedynek z Orłem Przeworsk, zapewnili sobie co najmniej udział w barażach o II ligę. Jednak podopieczni Czesława Palika długo nie mogli znaleźć sposobu, by skierować piłkę do bramki rywali. W pierwszej połowie najlepsze okazje do otwarcia wyniku miał Ireneusz Gryboś. Najpierw po dwóch kwadransach gry główkował tuż obok bramki gości, a w 37. minucie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła Pawłem Łańskim, trafił prosto w niego.

Goście też mieli swoje okazje, ale uderzenia Krzysztofa Szymańskiego i Mateusza Kocura bronił Miłosz Lewandowski, a tuż przed przerwą Tomasz Wojtas minął już bramkarza Stali, ale trafił w boczną siatkę.

Po kwadransie drugiej połowy piłkarze Stali wreszcie mogli się cieszyć ze zdobycia gola. Z dystansu strzelał Paweł Kloc, a odbitą przez Łańskiego piłkę dobił z siedmiu metrów Mamadou Sonko. Pięć minut wynik podwyższył Kloc strzałem z rzutu wolnego, a trzeciego gola dla rzeszowian, tuż przed końcem meczu, uzyskał Wojciech Krauze, który pięknym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Łańskiego.

listy@rzeszow.agora.pl

STAL KWARCSYSTEM 3 (0)

ORZEŁ PRZEWORSK 0

Bramki: Sonko (59.), Kloc (64. z wolnego), Krauze (90.).

Stal: Lewandowski - Solecki, Duda Ż, Sikorski Ż, Tomasik Ż (66. Chukwuemeka) - Krauze, Reiman, Kloc Ż, Majda - Sonko (69. M. Jędryas), Gryboś (50. Udoudo).

Orzeł: Łański - Jarosz, Łuczyk, Misiło (42. Tworzydło), Skała - Rajzer (71. Chorzępa), Wojtas, Sierżęga, Halejcio (71. Boratyn) - Kocur, Szymański.

Pozostałe wyniki 28. kolejki

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Kraśnik 5:1; Karpaty Krosno - Stal Mielec 0:3; Orlęta Radzyń Podlaski - Łada Biłgoraj 1:0; Spartakus Szarowola - Górnik II Łęczna 2:2; Orlęta Łuków - Avia Świdnik 1:0; Wisłoka Dębica - Unia Nowa Sarzyna 1:1.