Resovia tylko punkt od drugiej ligi

PIŁKA NOŻNA. Na trzy kolejki przed końcem trzecioligowych rozgrywek Resovii potrzeba już tylko jednego punktu do zapewnienia sobie awansu. Goniąca ją rzeszowska Stal zremisowała bowiem w Świdniku z Avią 1:1.

Stalowcy, wygrywając w Świdniku, mogli pozbawić miejscowych marzeń o drugiej lidze, bowiem porażka Avii spowodowałaby, że świdniczanie mieliby już 10 punktów straty do Stali.

Tak się jednak nie stało, choć rzeszowianie byli blisko wywiezienia z trudnego terenu kompletu punktów. Stal bowiem w 62. minucie objęła prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Emmanuel Udoudo, strzelając na raty, pokonał miejscowego bramkarza.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Sześć minut później bowiem miejscowi wyrównali. Wojciecha Białka w polu karnym faulował Sylwester Sikorski, a poszkodowany sam zamienił jedenastkę na bramkę.

AVIA ŚWIDNIK1 (0)
STAL RZESZÓW1 (0)
Bramki: Białek (68. - k.) - Udoudo (62.).

Avia: Mazur - Paluszek, Grzegorczyk, Pielach, Kleszcz, Gralewski Ż (87. Boniecki), Kamiński Ż, Orzędowski, Kubiak, Pranagal, Białek.

Stal: Lewandowski - Cieślik Ż, Duda, Tomasik Ż, Sikorski, Krauze, Reiman, Kloc (89. Wójcik), Majda (46. Solecki), Gryboś (90. Szala), Sonko Ż (46. Udoudo).

Remis Stali nie pozwolił jeszcze na fetowanie awansu drugiej rzeszowskiej jedenastce - Resovii. Jedynie porażka stalowców, przy zwycięstwie resoviaków dawała tym drugim pewny awans do II ligi.

Pasiaki jednak nie zmarnowały okazji, by do ośmiu punktów powiększyć przewagę nad lokalnym rywalem, choć zwycięstwo nad Karpatami Krosno nie przyszło łatwo.

Przez całe spotkanie z boiska wiało głównie nudą, oprócz pojedynczych zrywów miejscowych, którzy dyktowali warunki gry. Nie potrafili jednak stworzyć sobie strzeleckich okazji.

Pierwszą groźną akcję Resovia przeprowadziła dopiero w 43. minucie, ale ekwilibrystyczny strzał Piotra Kamińskiego pewnie obronił Marcin Korbecki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale ze skutecznością Resovii było lepiej. Najpierw dwójkowa akcja Rafał Turczyn - Kamiński zakończyła się golem tego drugiego, a później napastnik miejscowych doskonale obsłużył Mariusza Wiktora, który z wielkim spokojem ustalił wynik spotkania.

RESOVIA2 (0)
KARPATY KROSNO0
Bramki: Kamiński (78.), Wiktor (84.)

Resovia: Pietryka - Kozubek Ż, Kusiak, Baran, Pydych (51. Szkolnik Ż), Turczyn, Fryc, Cygnar (46. Madeja Ż), Walaszczyk Ż (88. Grabowski), Kamiński, Danielak (51. Wiktor)

Karpaty: Korbecki - Śliwiński, Gonet, Zych, Włodarski (81. Bazasa), Majcher Ż, Jurczak, Czaja Ż (46. Fydrych Ż), Moroń (68. Ochmiański), Biliński Ż, Macnar.

Wyniki pozostałych meczów 27. kolejki:

Stal Kraśnik - Unia Nowa Sarzyna 1:0, Orzeł Przeworsk - Wisłoka Dębica 0:3, Górnik II Łęczna - Orlęta Łuków 3:0, Łada Biłgoraj - Spartakus Szarowola 2:1, Stal Mielec - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Izolator Boguchwała 2:2.