Bundesliga: Wichniarek i Błaszczykowski strzelają

Jakub Błaszczykowski i Artur Wichniarek strzelili po golu dla swoich zespołów w ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi. Jednak zarówno dla Borussii, jak i dla Arminii bramki te nie przeniosły dużo korzyści, gdyż klub z Dortmundu stracił udział w Lidze Europejskiej, a drużyna "króla Artura" spadła do 2 ligi.

Błaszczykowski strzelił gola Borussii Moenchengladbach w 64 minucie meczu, jednak gospodarze już wcześniej byli na prowadzeniu, gdyż w czwartej minucie drugiej połowy trafił Brazylijczyk Dante Bonfim. Błaszczykowski zszedł z boiska w 70 minucie spotkania.

Zobacz trafienie Błaszczykowskiego na Z czuba.tv ?

Remis ten spowodował spadek klubu z Dortmundu na szóste miejsce w tabeli, gdyż swój mecz wygrał Hamburger SV. Zwycięską bramkę dla tego zespołu zdobył w 90 minucie spotkania Piotr Trochowski. Piąte miejsce daje klubowi z Hamburga udział w przyszłorocznej Lidze Europejskiej.

Remis dla Arminii w doliczonym czasie gry uratował Wichniarek, ale klub z Bielefield i tak zajął ostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze prowadzili 1:0, gdy w trzeciej minucie samobójczego gola strzelił Mario Eggimann. Jednak w drugiej połowie Hannover trafił do siatki rywali dwa razy. Cały mecz w barwach Hannoveru rozegrał Jacek Krzynówek.

Zobacz Bramkę Wichniarka na Z czuba.tv ?

Remis Arminii oznacza, że w tabeli wyprzedziły ją Karlsruher i Energie Cottbus Mariusza Kukiełki, a w przyszłym sezonie klub Wichniarka będzie występował w 2 Bundeslidze. Klub z Cottbus zagra w barażach z zespołem z niższej klasy rozgrywkowej.

Kto został mistrzem Niemiec? - czytaj tutaj ?