Karting: pierwsze rundy KMP w Starym Kisielinie

Na odnowionym torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry odbyły się dwie pierwsze rundy Kartingowych Mistrzostw Polski. Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się przy obfitych opadach deszczu, co wpłynęło na liczbę stłuczek, w wyniku których kilku zawodników pożegnało się z torem po efektownych poślizgach.
Opanowanie, doświadczenie i wyczucie toru - tego potrzeba było, aby na mokrej nawierzchni kisielińskiego toru uzyskać dobry rezultat. Sobotnie zawody zdominowane zostały przez klasy M60, ROK 125 i KF-2, w których rozegrała się ostra walka o czołowe pozycje.

W klasie M60 zwycięzcą pierwszej rundy został jeżdżący po "swoim torze" wychowanek zielonogórskiego klubu DUET Dominik Morawski, w klasie ROK 125 dwa pierwsze miejsca przypadły Hubertowi Cebulskiemu i Jakubowi Głowackiemu z Automobilklubu Wielkopolskiego.

Natomiast w klasie KF-2 mieliśmy przyjemność oglądać wspaniały pojedynek pomiędzy Mają Moeller a Norbertem Stańczykiem, z którego zwycięsko wyszła Maja zdobywając I miejsce w pierwszym biegu finałowym. Niestety, defekt wózka wykluczył ją z walki o dobrą pozycję w drugim finale, przez co ukończyła pierwszą rundę na 3. miejscu.

W tej klasie po równej jeździe zwycięzcą okazał się Jakub Śmiechowski przed Mateuszem Rzucidło.

Niedziela przywitała nas piękną pogodą, która wpłynęła na frekwencję widzów głośno dopingujących zawodników. Wszyscy kierowcy już "rozjeżdżeni" po pierwszym dniu zmagań jeszcze ostrzej rzucili się do walki o czołowe pozycje.

W klasie M60 tym razem bezkonkurencyjny okazał się Adrian Różycki wygrywając pewnie oba finały. Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi w najliczniejszej klasie ROK 125 - po bardzo zażartej walce triumfował w niej Hubert Cebulski, któremu nie przeszkodził mały karambol w II finale, w wyniku którego już na pierwszym okrążeniu z torem pożegnało się czterech zawodników.

Klasę KF-2 w tym dniu zdominował Jakub Śmiechowski pewnie zdobywając dwa pierwsze miejsca w obu finałach. Pech nie opuszczał Mai Moeller, która prezentując naprawdę piękny styl jazdy w pierwszym finale opuściła tor po awarii silnika, którego jej kart doznał po przepychance o 2 miejsce z Mateuszem Rzucidło.

Zawodniczka nadrobiła straty w II biegu, gdzie po długim pościgu udało jej się wywalczyć 3 pozycję ponownie objeżdżając Norberta Stańczyka. W I rundzie klasy KF-3odbył się tylko wyścig towarzyski, w którym zwyciężył Filip Tomporek