Niemcy mistrzami Europy do lat 17

Reprezentacja Niemiec zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii do 17 lat. W finałowym meczu młodzi piłkarze pokonali Holendrów 2:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy turnieju zdobył w 17 minucie dogrywki Florian Trinks.
Niemcy zdobyli tytuł w tej kategorii wiekowej po raz pierwszy w historii. Holendrom prowadzenie dał Luc Castaignos, który trafił do siatki już w siódmej minucie. Niemcy wyrównali w 34 minucie dzięki bramce Lennarta Thy'a, który strzelił głową z bliskiej odległości.

W drugiej połowie oba zespoły miały kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak żadnemu z nich nie udało się trafić do bramki. Na 3 minuty przed końcem dogrywki Florian Trinks, który pojawił się na boisku w 59 minucie, wykonywał rzut wolny. Jego strzał w okienko był nie do obrony i dał on Niemcom tytuł mistrzów Europy.

Mecz w Magdeburgu oglądała rekordowa liczba widzów - 24 tysiące. Było to już drugie zwycięstwo gospodarzy nad Holandią, gdyż mecz grupowy między tymi zespołami zakończył się wynikiem 2:0.

Finał ME U-17:

Niemcy - Holandia 2:1 (1:1,1:1)

Bramki: Niemcy - Lennart Thy (34), Florian Trinks (97); Holandia - Luc Castaignos (7). Sędziował: Władysław Bezborodow (Rosja). Widzów: 24 000.

Niemcy: Ter Stegen - Basala-Mazana, Mustafi, Labus, Plattenhardt, Yabo, Buchtmann (88. Janzer), Goetze, Zimmermann, Thy (100. Nauber), Scheidhauer (59. Trinks).

Holandia: Ter Mate - Ligeon, De Vrij, Koppers, Van Huigevoort - Rashid, Schepers (64. de Vries), Ozyakup, Madmar (100. van Ewijk) - Isoufi (66. Janga), Castaign

Brazylijczyk w kadrze Niemiec? - czytaj tutaj »