Sport.pl

Safina lepsza od Wozniacki w finale turnieju WTA w Madrycie

Rozstawiona z numerem pierwszym Rosjanka Dinara Safina wygrała z Dunką Caroline Wozniacki 6:2, 6:4 w finale turnieju tenisowego w Madrycie (suma nagród 4,5 mln dolarów).
Safina wyrasta na główną faworytkę do rozpoczynającego się za tydzień Roland Garros. Moskwianka na czerwonej mączce przegrała w tym roku tylko jeden mecz (w finale zawodów w Stuttgarcie ze Swietłaną Kuzniecową), wygrywając czternaście spotkań. To ostatnie zwycięstwo dołożyła dziś, nie dając szans w stolicy Hiszpanii Carolinie Wozniacki.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstw był znakomicie funkcjonujący serwis Dinary Safiny. Liderka rankingu WTA zanotowała 73 procent trafionego pierwszego podania i ani razu nie dała się przełamać rywalce. Wozniacki co prawda miała w spotkaniu finałowym pięć break pointów, z czego aż cztery w drugim secie, jednak za każdym razem Safina wychodziła z tych sytuacji obronną ręką.

Dla Dinary Safiny tytuł w Madrycie jest drugim w tym sezonie, ale zarazem drugim z rzędu. Rosjanka przed tygodniem okazała się bezkonkurencyjna w Rzymie. Ponadto odnotowała w tym roku finały w Stuttgarcie, Australian Open oraz Sydney. Za sukces w Hiszpanii 23-letnia tenisistka zainkasuje 620 tysięcy euro, a także 1000 punktów do rankingu.

Wozniacki wystąpiła dziś w swoim czwartym finale w tym roku, a ósmym w karierze. Dunka, która ma polskich rodziców, pozostanie po dzisiejszym spotkaniu z czterema tytułami, w tym jednym zdobytym w tym roku (w Ponte Vedra Beach). Za finał w Madrycie otrzyma 310 tysięcy euro oraz 700 punktów rankingowych.

Wynik meczu finałowego:

Dinara Safina (Rosja, 1) - Caroline Wozniacki (Dania, 9) 6:2, 6:4