Kolarze Art Print na podium w Zamościu

Mateusz Jankowski z Art Print wygrał drugą serię Pucharu Polski ze startu wspólnego. Na najniższym stopniu podium stanął inny olsztyński zawodnik - Bartosz Grochowski. W wyścigu wystartowało łącznie ośmiu podopiecznych Zdzisława Trojgi

W imprezie wzięło udział 280 zawodników z Polski, Ukrainy i Rosji, którzy startowali w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego.

Olsztynianie zdominowali wyścig w Zamościu - w decydującym momencie rywalizacji, w 15-osobowej czołówce znalazło się aż sześciu naszych kolarzy. Do domu przywieźli dwa medale. Piąty był Jacek Trojga a dziewiąty Damian Szramka. Szymon Grochowski zajął 13. miejsce a Krystian Sikorski - 16. Tomasz Lewandowski do mety przyjechał jako 43. zawodnik. Wyścigu nie ukończył jedynie Jakub Burdyński.

Szramka był najlepszy wśród olsztynian w jeździe indywidualnej na czas - na 19-kilometrowym dystansie był dziesiąty. W wyścigu juniorów młodszych bardzo dobrze pojechał natomiast Jakub Jankowski (Art Print Olsztyn), który zajął ósme miejsce. Dobry wynik zapewnił mu start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolejna edycja pucharowych zmagań odbędzie się w pierwszy weekend czerwca w Grudziądzu.